آب معدنی || دکتر ، اولین و بزرگترین جامعه آنلاین بیماران و پزشکان


آب معدنی از چشمه های طبیعی و سدهای زیرزمینی موجود است. این آب سرشار از مواد ضروری است و گفته می شود که دارای خواص درمانی است. این آب حاوی کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم و سدیم است. نوشیدن این آب می تواند استخوان ، گوارش و سلامت قلب را افزایش داده و فشار خون را کاهش دهد. در این مقاله ، ما در مورد تفاوت بین آب معدنی و آب لوله کشی ، و مزایای سلامتی و عوارض جانبی احتمالی این آب صحبت می کنیم.

آب معدنی در مقایسه با آب معمولی

این آب اسیدی تر از آب لوله کشی است و به دلیل وجود اسید کربنیک طعم بهتری دارد. هر دو نوع آب حاوی مواد معدنی هستند. طبق شواهد موجود ، تفاوت معنی دار نیست.

این آب حاوی مواد معدنی اضافی (بسته به منبع آن) یا مواد محلول برای تغییر طعم آن است. مردم معتقدند به دلیل وجود مواد معدنی در آن خواص دارویی دارد. به گفته سازمان غذا و دارو (FDA) ، این آب باید حداقل 250 قسمت در میلیون جامد محلول داشته باشد.

همین حالا از مشاوران پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

مواد معدنی موجود در این آب عبارتند از:

مواد معدنی فوق برای عملکردهای بدن مانند سنتز پروتئین ، تشکیل استخوان ، تشکیل جو و غیره ضروری است. موارد زیر برخی از عملکردهای بیولوژیکی مانند سنتز هورمون ، تولید آنزیم ، پیشگیری است پوسیدگی دندان و غیره مهم است:

 • کبالت
 • ثروت
 • Chrome
 • مس
 • ید
 • فلورین

بر خلاف آب لوله کشی معمولی ، این آب معمولاً در بطری ها یا لیوان های پلاستیکی ذخیره می شود. برخی افراد آب معدنی را به دلیل ارزش درمانی آن ترجیح می دهند. با این حال ، از این آب می توان برای از بین بردن باکتری ها یا سموم استفاده کرد. استفاده روزانه از این آب برای حفظ تعادل دهیدراتاسیون مهم است.

بمب

آب لوله کشی کلر تصفیه شده و از طریق خط لوله و سیستم های تصفیه به خانوارها ارسال می شود. آب لوله کشی قبل از رسیدن به خانه در تصفیه خانه تحت فرایند شیمیایی قرار می گیرد تا از گندزدایی جلوگیری شود. سپس آب شیرین از طریق سیستم خط لوله زیرزمینی تأمین می شود. با این حال ، برخی از مواد معدنی موجود در آب لوله می تواند باعث خوردگی و آلودگی آب آشامیدنی شود. در ایالات متحده ، آب لوله کشی باید دارای الزامات قانون آب آشامیدنی ایمن و آژانس حفاظت از محیط زیست باشد. (EPA) منصوب شده است.

فواید آب معدنی برای سلامتی

آب معدنی ، فواید و عوارض آن || دکتر

مصرف آب معدنی می تواند مزایای زیادی داشته باشد ، از جمله:

منبع منیزیم

آب معدنی منبع غنی منیزیم است که نقش کلیدی در تنظیم عملکردهای بدن مانند عملکرد عصبی ، تنظیم سطح قند خون و تنظیم فشار خون دارد. بسته به منبع ، میزان منیزیم در آب معدنی ممکن است متفاوت باشد. میزان توصیه شده رژیم غذایی (RDAs) منیزیم به شرح زیر است:

 • 310-320 میلی گرم برای زنان بالغ
 • 400-420 میلی گرم برای مردان بالغ
 • 350-400 میلی گرم برای زنان در دوران بارداری
 • 310-360 میلی گرم برای زنان در دوران شیردهی

کمبود منیزیم این می تواند علائمی مانند اضطراب ، تحریک پذیری ، خستگی ، ضعف عضلانی ، لرزش و سرگیجه ایجاد کند. در موارد شدید ، همچنین می تواند منجر به تشنج ، کاهش شنوایی ، میگرن ، پوکی استخوان و ضربان نامنظم قلب شود.

کاهش فشار خون

آب معدنی منبع خوبی از کلسیم و منیزیم است. بنابراین ، گفته می شود که برای افراد مبتلا به فشار خون بالا مفید است. کمبود منیزیم و کلسیم می تواند منجر شود فشار خون پشتیبانی. منیزیم و کلسیم به طور کامل در فرایند الکترونی بدن و بدن انسان نقش دارند. این تعادل الکترولیت برای حفظ فشار خون و گردش خون ضروری است. همچنین به رطوبت سریع در انسان کمک می کند. مطالعه ای که توسط دانشگاه گوتنبرگ (سوئد) انجام شد نشان داد که نوشیدن آب معدنی ممکن است به کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا کمک کند.

همچنین بر روی 70 فرد مبتلا به فشار خون مرزی مشخص شد که نوشیدن 1 لیتر آب معدنی در روز باعث کاهش فشار خون می شود. با این حال ، تحقیقات بیشتری برای درک نقش آب معدنی در مدیریت فشار خون بالا مورد نیاز است.

استخوان ها را تقویت کنید

آب معدنی ، فواید و عوارض آن || دکتر

کلسیم مهمترین ماده معدنی است که در رشد استخوان نقش دارد. کلسیم موجود در آب معدنی منبع مهمی از کلسیم است. کلسیم استخوان ها ، دندان ها و ناخن ها را تقویت می کند. مطالعه زنان یائسه نشان داد که مصرف منظم آب غنی از کلسیم تراکم مواد معدنی استخوان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، کنترل هموستاز منیزیم می تواند به حفظ یکپارچگی استخوان کمک کند.

بهبود سلامت دستگاه گوارش

آب معدنی حاوی سولفات منیزیم و سولفات سدیم است که می تواند به بهبود دفعات دفع و ثبات مدفوع در طول یبوست کمک کند. مطالعه ای در ژاپن نشان داد که مصرف کم منیزیم با یبوست ارتباط دارد.

بهبود سلامت قلب

مطالعه زنان یائسه توسط شورای تحقیقات علمی اسپانیا نشان داد که این مایع بی کربنات سدیم بر کلسترول و متابولیسم تری اسیل گلیسرول بعد از خوردن غذا تأثیر می گذارد. مطالعه دیگری در زنان یائسه نشان داد که نوشیدن آب معدنی گازدار باعث کاهش کلسترول و کلسترول LDL می شود که خطر را افزایش می دهد. بیماری های قلبی عروقی کاهش می دهد. همچنین گفته می شود که میزان منیزیم موجود در آب آشامیدنی با خطر بیماری عروق کرونر قلب مرتبط است. با این حال ، برای درک اینکه چگونه نوشیدن این آب سلامت قلب را تقویت می کند ، به مطالعات طولانی مدت بیشتری نیاز است.

کنترل چربی بدن

آب معدنی یک مکمل ضروری بدون چربی است که مقدار مناسب مواد معدنی را در متابولیسم چربی فراهم می کند ، که به تجزیه چربی کمک می کند و در سوزاندن لایه های چربی در بدن ضروری است. بنابراین ، نوشیدن آب معدنی قبل از غذا (1.5 لیتر در روز) و رژیم کم کالری می تواند به کنترل وزن کمک کند.

اکنون که همه چیز درباره مزایای آب معدنی برای سلامتی می دانید ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه برای پوست شما مفید است.

جی! آیا آب معدنی برای پوست و صورت شما مناسب است؟

آب معدنی ، فواید و عوارض آن || دکتر

این آب می تواند منبع جدیدی از سلول های سیلیس باشد که برای پوست مفید است. غریزه برای پوست مفید است. سیلیس باعث تولید کلاژن در پوست شما می شود. افزایش کلاژن چین و چروک ، لکه های تیره و تیرگی را کاهش می دهد. علاوه بر این ، کمبود سیلیس باعث پیری پوست می شود. بنابراین ، این آب می تواند منبع خوبی برای سلامت پوست باشد. با این حال ، تحقیقات بیشتری برای درک این مزیت آب معدنی مورد نیاز است. اگرچه این آب معمولاً برای نوشیدن بی خطر است ، اما عوارض جانبی کمی را باید در نظر گرفت.

جی! آب معدنی چه اثراتی دارد؟

به طور کلی نوشیدن این آب سالم تلقی می شود. با این حال ، استفاده زیاد از این آب تأثیر منفی دارد و تحقیقات بسیار کمی در این زمینه انجام شده است. بسیاری از مطالعات بر روی آب معدنی بطری شده بر انتقال مواد شیمیایی از بطری های پلاستیکی به آب متمرکز شده اند. مطالعات روی موش ها نشان داده است که میکروپلاستیک های منتقله از آب می توانند در بدن تجمع کرده و باعث التهاب شوند. اسید کربنیک موجود در آب معدنی گازدار می تواند باعث التهاب شود. این آب نسبت به آب لوله کشی معمولی دارای هسته های کمتری است. بنابراین ، ضد عفونی (برخلاف آب لوله کشی) رخ نمی دهد و حاوی میکروب است. گاهی اوقات دی اکسید کربن را نیز شامل می شود.

سموم پلاستیکی

میکروپلاستیک ها ذرات کوچکی هستند که نگران سلامتی هستند. بطری های پلاستیکی حاوی بیسفنول A هستند که گفته می شود عملکرد هورمونی بدن را مختل می کند. این ذرات همچنین در غذاهای دریایی ، نوشیدنی هایی مانند آبجو و نمک سفره یافت می شوند. اگرچه میکروپلاستیک های موجود در آب بطری نگرانی ایمنی را ایجاد نمی کند ، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

آسیب های دندانی

خرد شدن دندان های خرد و راه حل های آن | دکتر

آب گازدار می تواند به مینای دندان شما آسیب برساند. مطالعه ای که توسط دانشگاه بیرمنگام انجام شد نشان داد که آب معدنی گازدار بیشتر از آب شیر معمولی به مینای دندان آسیب می رساند اما نوشابه کمتر. آب کربن اسیدی تر از آب لوله کشی معمولی است. مطالعه انجام شده در کره نشان داد که آب گازدار ساخته شده از دی اکسید کربن سختی مینای دندان را کاهش می دهد. اما تأثیر کمی بر الکل بر دندان ها دارد.

نگرانی های زیست محیطی

آلودگی ناشی از بطری های پلاستیکی آب تهدیدی جدی برای محیط زیست است. با این حال ، دانشمندان دریافته اند که تصفیه آب لوله کشی با تجهیزات اسمز داخلی م effectiveثرترین راه حل برای ایمن نگه داشتن آب است. از آنجا که تولید بطری به انرژی و مواد اولیه بیشتری نیاز دارد ، به ویژه در مورد بطری های آب شیشه ای ، تصفیه آب معمولی مناسب ترین گزینه است.

اخرین حرف

آب معدنی ، طبق تعریف ، سرشار از مواد معدنی است و گفته می شود که دارای چندین خاصیت درمانی است. با این حال ، تحقیقات کمی برای تأیید مزایای آن در دسترس استبه نوشیدن هنوز هم ایمن تلقی می شود. از طرف دیگر ، به نظر می رسد آب معدنی فواید زیادی برای سلامتی دارد ، از بهبود تراکم استخوان گرفته تا بهبود سلامت دستگاه گوارش. با این حال ، با مسمومیت پلاستیکی (به دلیل پلاستیک کوچک در بطری) و فرسایش مینای دندان نیز همراه است.

منبع:

https://www.stylecraze.com/articles/health-benefits-of-mineral-water/

دیدگاهتان را بنویسید