آخرین بازی فیفا EA بالاخره فوتبال زنان را در اولویت قرار داد


پس از افشاگری سم کر ستاره چلسی در اوایل این هفته، EA از اولین تریلر FIFA 23 رونمایی کرد که نشان می‌دهد فوتبال زنان در نهایت بخش اصلی بازی خواهد بود. این شامل تیم های باشگاهی زنان از لیگ های برتر انگلیس و فرانسه، به همراه رقابت های زنان و مردان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام جهانی استرالیا/نیوزیلند ۲۰۲۳ خواهد بود.

تیم های بین المللی زنان از سال ۲۰۱۶ در بازی های EA FIFA در دسترس هستند، اما این اولین نسخه با تیم های باشگاهی خواهد بود. محبوبیت بازی زنان با توجه به المپیک و سایر مسابقات بین المللی تا حدودی افزایش یافته است و جام جهانی ۲۰۲۲ رونق بزرگ دیگری را ارائه خواهد کرد. این دو لیگ تنها تعداد انگشت شماری از ده ها لیگ موجود برای فوتبال مردان هستند، اما به نظر می رسد EA قصد دارد از طریق به روز رسانی های آینده، موارد بیشتری را اضافه کند. مت لافرنیر از فیفا ۲۳ گفت: ما متعهد به ایجاد یک تجربه عادلانه هستیم و می خواهیم به توسعه فوتبال زنان کمک کنیم.

به گفته EA، FIFA 23 همچنین تعامل و گیم پلی “واقع گرایانه” را از طریق آخرین توسعه خود در فناوری HyperMotion2 معرفی می کند. این ویژگی برای ایجاد حرکات نرم و روان بازیکن در طول بازی، یادگیری ماشینی را برای داده های ضبط حرکت اعمال می کند.

FIFA 23 آخرین نسخه EA از این بازی با نام فیفا خواهد بود، زیرا نتوانست با فیفا بر سر مسائل مالی و مشخصات به توافق برسد. با این حال، EA همچنان به بیش از ۳۰۰ شریک فوتبال مجوز می دهد و معاملات انحصاری با لیگ برتر، MLS، لالیگا، بوندسلیگا و سری آ دارد. این سری در نسخه بعدی خود به EA Sports FC تغییر نام خواهد داد.