آزادکاران در روز اول چهار مدال رنگارنگ کسب کردند


به گزارش خبرنگار مهر، در پایان رقابت های پنج وزن اول، علیرضا کریمی در ۸۶ کیلوگرم و مجتبی گیلیز در ۹۷ کیلوگرم طلا، محمدصادق فیروزپور در ۷۴ کیلوگرم نقره و مرتضی کیاجی در ۶۵ کیلوگرم طلا گرفتند. برنز آمد.
نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
* رضا مومنی پس از استراحت در دور اول در وزن ۵۷ کیلوگرم، در دور دوم مقابل حکمت الله وحیداف از تاجیکستان با نتیجه ۶ بر ۴ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، حریف مومنی از قرقیزستان قرار گرفت. از مسابقات حذف شد.
* در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی کیاسی در دور نخست حمزه آلازا از ترکیه را با نتیجه ۶ بر ۲ شکست داد. وی در دیدار دوم مقابل حاجی علی اف دارنده مدال طلا، نقره و برنز المپیک آذربایجانی با نتیجه ۸ بر ۴ شکست خورد و حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی او را راهی دیدار رده بندی کرد. نماینده کشورمان در دیدار رده بندی با برتری ۴ بر ۲ بر امید جلالوف از ازبکستان به مدال برنز دست یافت.
* محمدصادق فیروزپور در وزن ۷۴ کیلوگرم فضلی ایریلماز از ترکیه را با نتیجه ۹ بر ۶ شکست داد. وی در دور بعد ارزو ایزاکوف از اردن را با نتیجه ۱۳ بر ۴ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان را با امتیاز ۳ بر ۲ شکست داد و راهی فینال شد. فیروزپور در دیدار پایانی با شکست ۲ بر یک توران بایراموف از آذربایجان به مدال نقره رسید.
* علیرضا کریمی در دور نخست در وزن ۸۶ کیلوگرم کاریپ بایف از قرقیزستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر بنفر فاتح از الجزایر را شکست داد و راهی فینال شد. وی در دیدار فینال با تفاضل گل ۹ بر صفر ابوبکر آبکاروف از آذربایجان را شکست داد و در حالی که حریف به دلیل مصدومیت نتوانست به ادامه کار ادامه دهد به مدال طلا دست یافت.
* در دسته ۹۷ کیلوگرم مضتابی گیلیز در دور نخست بایصل کوباتوف از قرقیزستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وی در دور بعد رحمان جان محمودبکوف از تاجیکستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ممد ابراهیم اف با نتیجه ۱۳ بر ۲ پیروز شد و راهی فینال شد. گلاز در آن دیدار با نتیجه ۲ بر صفر مصطفی سیسیز از ترکیه را شکست داد و به دلیل مصدومیت این کشتی گیر به مدال طلا دست یافت.
مجید دستان در ۶۱ کیلوگرم، حسین ابزاری در ۷۰ کیلوگرم، علی سوادکوهی در ۷۹ کیلوگرم، احمد بازیری در ۹۲ کیلوگرم و سید مهدی هاشمی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم روز پنجشنبه از ساعت ۲۳ در رقابت های پنج وزن دوم به مصاف هم می روند. خودشان می روند.