آمازون زنگ ویدیو را بدون رضایت مشتری به پلیس داد


بر اساس افشاگری‌هایی که سناتور ادوارد مارکی در روز چهارشنبه به اشتراک گذاشت، از اول جولای سال جاری، آمازون تصاویر حلقه را ۱۱ بار بدون رضایت کاربر یا حکم دادگاه برای مجریان قانون ایالات متحده منتشر کرده است. دموکرات ماساچوست ماه گذشته نامه‌ای به آمازون ارسال کرد و در آن از سیاست‌های این شرکت در مورد حلقه و رابطه آن با پلیس سؤال کرد. آمازون در اوایل جولای به این نامه پاسخ داد.

افشای این اولین باری است که آمازون این نوع اطلاعات را به صورت عمومی به اشتراک می گذارد. رینگ در دستورالعمل‌های اجرای قانون خود می‌گوید این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که در مواردی که کسی کشته یا به شدت مجروح می‌شود، به تماس‌های پلیس «فوراً» پاسخ دهد.

برایان هوسمن، معاون سیاست عمومی آمازون در یازدهم نوشت: در هر مورد، رینگ با حسن نیت تشخیص داد که خطر مرگ یا آسیب جدی بدنی برای فرد وجود دارد که نیاز به افشای فوری دارد. فیلم ها. هوسمن فیلم خاصی را که حلقه با پلیس به اشتراک گذاشته است، به اشتراک نمی گذارد.

مارکی در نامه خود از آمازون خواست که کمک های مالی پلیس را نپذیرد یا با شرکت در حملات موافقت نکند. این شرکت این محدودیت ها را نپذیرفت. در گذشته، رینگ به طور فعال با مجریان قانون همکاری کرده است، حتی اظهارات به اشتراک گذاشته شده توسط پلیس را مجاز می کند.

یکی از سخنگویان Ring به Engadget گفت: “این درست نیست که Ring به هر کسی دسترسی نامحدود به داده ها یا ویدیوهای مشتری را می دهد، زیرا ما این موضوع را به طور مکرر به مشتریان خود و دیگران اعلام کرده ایم. قانون به شرکت هایی مانند Ring اجازه می دهد تا اطلاعات را در اختیار سازمان های دولتی قرار دهند، در صورتی که این شرکت از مرگ یک نفر اطلاع دارد. احتمال می رود خطر یا آسیب جدی بدنی، مانند آدم ربایی یا اقدام به قتل، یک وضعیت اضطراری است که نیاز به افشای بدون مجوز دارد. “Ring صادقانه این استاندارد قانونی را اجرا می کند.”

اخباری مبنی بر اینکه آمازون در سال جاری حداقل ۱۱ بار بدون رضایت کاربر فیلم را با پلیس به اشتراک گذاشته است، احتمالاً به نگرانی بسیاری از کارشناسان حفظ حریم خصوصی در مورد این شرکت می افزاید. در سال ۲۰۲۱، بنیاد Electronic Frontier گزارش داد که اداره پلیس لس آنجلس درخواست فیلمی از تظاهرات Ring of Black Lives Matter کرده است که توسط دوربین های مسکونی گرفته شده است.

مارکی از این افشاگری برای ترغیب قانونگذاران برای تصویب قانون تشخیص چهره و فناوری بیومتریک استفاده کرد، لایحه ای که با حمایت سناتور جف مرکلی و نمایندگان پرامیلا جایپال و آیاانا پریسلی انجام شد. مارکی گفت: “همانطور که تحقیقات مداوم من در آمازون نشان می دهد، مردم برای راه رفتن، جمع شدن و برقراری ارتباط در ملاء عام بدون ردیابی و ضبط مشکل پیدا کرده اند.” ما نمی توانیم این را به عنوان یک امر اجتناب ناپذیر در کشور خود بپذیریم.