آموزش بهبود کیفیت و بازیابی عکس های قدیمی به صورت رایگان


می‌توانید هوش مصنوعی پیدا کنید که تصاویر جدیدی ایجاد می‌کند، اما اگر بخواهید یک عکس خانوادگی قدیمی را تعمیر کنید، چه؟ لوئیس بوچارد و پتاپیکسل به ابزار رایگانی که اخیرا توسط محققان Tencent ساخته شده است نگاه می کنند، GFP-GAN (شبکه Adversary Facial Generating Pre-Advance)، که می تواند پرتره های آسیب دیده و با وضوح پایین را بازیابی کند. این فناوری اطلاعات دو مدل هوش مصنوعی را ادغام می کند تا با حفظ دقت و کیفیت بالا، جزئیات گم شده یک عکس را با جزئیات واقعی در چند ثانیه پر کند.

روش‌های سنتی مدل هوش مصنوعی موجود را برای بازیابی تصاویر با اندازه‌گیری تفاوت بین تصاویر مصنوعی و واقعی تنظیم می‌کنند. به گفته دانشمندان، این اغلب منجر به نتایج با کیفیت پایین می شود. رویکرد جدید از یک نسخه از پیش آموزش‌دیده‌شده یک مدل موجود (NVIDIA’s StyleGAN-2) استفاده می‌کند تا مدل خود تیم را در مراحل مختلف در طول فرآیند تولید تصویر مطلع کند. هدف از این تکنیک حفظ “هویت” افراد در یک عکس با توجه خاص به ویژگی های صورت مانند چشم ها و دهان است.

از این سایت برای تبدیل عکس های قدیمی به عکس های با کیفیت و بازسازی شده استفاده کنید. سپس عکس قدیمی خود را آپلود کنید و این سایت کیفیت تصویر شما را به صورت رایگان افزایش می دهد. در تصویر زیر نمونه ای از تصویر دیگری را مشاهده می کنید که کیفیت آن بسیار بهتر از نسخه اصلی است.

سازندگان همچنین کد خود را ارسال کرده اند تا هر کسی بتواند تکنیک بازسازی را در پروژه های خود اعمال کند. اگر توسعه دهنده هستید، می توانید کد منبع را از لینک زیر مشاهده کنید.

کد منبع را دریافت کنید

این پروژه هنوز با محدودیت های هوش مصنوعی فعلی محدود است. در حالی که به طرز شگفت‌آوری دقیق است، حدس‌های دقیقی در مورد مطالب گم شده می‌دهد. محققان هشدار می دهند که ممکن است متوجه “تغییر جزئی در تشخیص” و وضوح کمتری نسبت به آنچه می خواهید شوید. برای چاپ عکس هایی در اندازه پوستر از پدربزرگ و مادربزرگ خود، مردم، به آن اعتماد نکنید. با این حال، کار در اینجا امیدوارکننده است – به آینده ای اشاره می کند که در آن می توانید به راحتی تصاویری را ذخیره کنید که در غیر این صورت در اثر تلفات زمان گم می شوند.