آیا اقتصاد بلاک چین می تواند از تحریم های بین المللی جلوگیری کند؟


بلاک چین

هنوز زود است که در مورد اقتصاد بلاک چین به عنوان ابزاری برای لغو تحریم های بین المللی صحبت کنیم.

تجربه اعمال تحریم های جهانی علیه روسیه در ماه های اخیر نشان داده است که ارائه دهندگان پول دیجیتال مانند سایر موسسات مالی مجبور به تبعیت از تحریم های اعمال شده توسط موسسات بین المللی هستند و انتخاب چندانی در این زمینه ندارند.

البته بعید است که این موضوع در سال های آینده تغییر کند و تحریم اقتصاد مبتنی بر بلاک چین توسط سازمان های بین المللی جدی تر از امروز باشد.

مبادلات دیجیتال و محدودیت های بین المللی مورد نیاز است

در ابتدا لازم به ذکر است که ارائه دهندگان خدمات ارز دیجیتال مانند هر کسب و کار قانونی دیگری ملزم به رعایت قوانین و مقررات بین المللی هستند.

بنابراین، بنا به درخواست سازمان‌های دولتی یا سازمان‌های بین‌المللی، صرافی‌هایی که در حوزه ارزهای رمزنگاری‌شده فعالیت می‌کنند نیز ممکن است حساب شخص خاصی را مسدود کنند یا محدودیت‌های خاصی را برای تراکنش‌های مشتریان خاص تعیین کنند.

به گفته فینوپیا، محدودیت‌ها تا حدی گسترش می‌یابد که همه شهروندان هر کشوری ممکن است از دسترسی به دارایی‌ها و اموال کیف پول دیجیتال خود محروم شوند و هیچ انتقالی با استفاده از رمز عبور مجاز نخواهد بود.

با این شفاف‌سازی‌ها اما مشخص می‌شود که صرافی‌های ارز دیجیتال برخلاف تصور عموم، جزایر مستقل اقتصادی نیستند که به میل مدیران خود فعالیت می‌کنند و در صورت اعمال تحریم‌های بین‌المللی، چاره‌ای جز رعایت نخواهند داشت. قوانین..

تراکنش های ارز دیجیتال نیز قابل ردیابی است

برخلاف تصور رایج، با افزایش تعداد کاربران ارزهای دیجیتال، فناوری‌های بیشتری برای ردیابی زنجیره‌های مختلف تراکنش‌ها در صرافی‌های بلاک چین معرفی می‌شوند، و این امکان را برای بسیاری از صرافی‌های بیت‌کوین امروزی فراهم می‌کند تا حداکثر هفت مورد اخیر را ردیابی کنند.

امروز می بینیم که چگونه در دنیای ارزهای دیجیتال، دست کلاهبردارانی که سال ها پیش به بیت کوین باج می دادند یا پولشویی خود را زیر پرچم این ارز دیجیتال پنهان می کردند، باز می شود و امکان ردیابی باز می شود. معاملات زیادی وجود داشت. تا همین چند سال پیش.

محدودیت در تجارت اقتصاد بلاک چین در مقایسه با اقتصاد جهانی

به استثنای تحریم ها و قوانین بین المللی، اقتصاد بلاک چین در مقایسه با مقدار پول واقعی که به اقتصاد جهانی سرازیر می شود، نسبتاً کوچک است. از یک طرف، بسیاری از مردم عادی هنوز تمایلی به تبدیل سرمایه خود به ارز دیجیتال و مبادله کیف پول واقعی خود با کیف پول دیجیتال ندارند.

از سوی دیگر، زیرساخت های مورد نیاز برای استفاده از این گونه ارزهای رمزپایه هنوز در کشورهای کمتر توسعه یافته شکل نگرفته است و عملاً بخش بزرگی از جمعیت جهان قادر به مبادله ارزهای دیجیتال نیستند.

اینها دلایلی است که امروزه تنها امکان خرید و فروش برخی محصولات و خدمات با ارزهای دیجیتال وجود دارد و حتی ثروتمندترین افراد در اقتصاد بلاک چین نیز می توانند محصولات و خدمات خاصی را برای تبدیل ارزهای دیجیتال خود به پول نقد یا طلا ارائه دهند.

اقتصاد بلاک چین و فرصت های پیش رو

اقتصاد بلاک چین فرصت های بی شماری را برای کاربران ارز دیجیتال ایجاد کرده است زیرا فناوری غیرمتمرکز را به ارمغان آورده است. فرصت هایی که بدون شک در آینده ای بسیار نزدیک بیشتر از آنها خواهیم شنید.

بنابراین، اگر دولت‌های ملی همچنان بتوانند به دور از موانع تحمیل شده توسط نهادهای بین‌المللی، نقل و انتقالات مالی انجام دهند، باید ارزهای دیجیتال جدیدی را بر اساس ارزهای ملی خود معرفی کنند که مورد استقبال کاربران داخلی قرار گرفته و باید خارجی و مکرر در مبادلات اقتصادی مورد استفاده قرار گیرند. .

به نظر می‌رسد تا زمانی که دولت‌های محلی ارزهای دیجیتال قوی را بر اساس ارزهای ملی خود نسازند و کاربران کلیدی را به استفاده از این ارزهای نوظهور تشویق نکنند، هنگام تکیه بر اقتصادهای بلاک چین، می‌توان قوانین سخت‌گیرانه‌تری را زیر پا گذاشت. آنها با تحریم های بین المللی مواجه نخواهند شد. از ارزهای دیجیتال

البته تجربه کشورهایی مانند ونزوئلا در معرفی ارزهای دیجیتال جدید بر اساس ارزهای ملی نشان داده است که رقابت با ارزهای دیجیتال محبوب مانند بیت کوین کار آسانی نیست و دولت ها مسیر دشواری را برای موفقیت در این زمینه پیش رو خواهند داشت. .

آیا اقتصاد بلاک چین می تواند تحریم های بین المللی را دور بزند؟ اولین بار در اخبار بانکداری الکترونیک پدیدار شد اخبار بانکی اخبار بانکی.