آیا فروش داروهای ضد بارداری محدود است؟


مشاور رسانه ای سازمان غذا و دارو گفت: منعی برای فروش داروهای ضد بارداری وجود ندارد، اما داروخانه ها نباید این دارو را به صورت رایگان و بدون تجویز پزشک در اختیار مردم قرار دهند.

به گزارش صبح امروز به نقل از تسنیم، اخیراً مطلبی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن آمده است: «فروش وسایل پیشگیری از بارداری در داروخانه ها ممنوع شده و بازرسی های مبهمی صورت گرفته است تا هیچ فردی بدون استفاده از وسایل پیشگیری از بارداری در داروخانه اقدام به تهیه وسایل پیشگیری از بارداری نکند. داروخانه.” نسخه پزشک.”

سجاد اسماعیلی مشاور امور رسانه ای سازمان غذا و دارو درباره تنظیم مقررات توزیع داروهای پیشگیری از بارداری در داروخانه ها گفت: فروش وسایل پیشگیری از بارداری منعی ندارد اما داروخانه ها نباید این دارو را به صورت رایگان و بدون تجویز پزشک در اختیار مردم قرار دهند.

بازرسان بر اجرای کلیه موارد قانونی نظارت دارند

وی با رد ادعای بازرسی مبهم از داروخانه ها افزود: تیم بازرسی معاونت های غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همواره برای بررسی حضور و غیاب داروخانه ها را بازرسی می کند تا از گران فروشی مانند گذشته جلوگیری شود. مسئول فنی داروسازی و اجرای قوانین و مقررات.

همچنین پس از اجرای طرح دروار (اصلاح سیاست تبادل دارو) بازرسی های منظم برای عدم مواجهه با مشکل بیماران جهت نظارت صحیح بر اجرای این طرح تشدید شده و در این بازرسی ها اجرای از مسائل حقوقی، قوانین و دستورالعمل های مربوط به قیمت و توزیع انواع داروها مورد بررسی قرار می گیرد.

بر اساس اعلام مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، بر اساس اجرای ماده ۵۱ قانون جمعیت جوانان، تهیه داروهای ضد بارداری در داروخانه های کشور باید با نسخه پزشک باشد. یک دکتر. .