ابتکار گروه تماشاگران فیلم آمریکایی / بلیط ۳ دلاری در روز ملی سینما – تئاتر آنلاین


صاحبان سینمای ایالات متحده قصد دارند ۳ سپتامبر را به عنوان روز ملی سینما با فروش بلیط ۳ دلاری جشن بگیرند تا مردم را به سینماها جذب کنند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، در حالی که هیجان فصل تابستان به پایان رسید و این آخر هفته (پنجشنبه تا یکشنبه) کمترین آمار فروش بلیت را در سینماهای ایالات متحده به ثبت رساند. سینماگران آمریکا با برگزاری یک رویداد یک روزه به فکر افزایش علاقه مردم به سینما افتاده است.

از این رو ۳ سپتامبر (شنبه آینده) به عنوان روز ملی سینما نامگذاری شده است و سالن هایی که این رویداد را پذیرفته اند با فروش بلیت به قیمت ۳ دلار میزبان مردم خواهند بود.

بنیاد فیلم آمریکا، جو آ سازمان متشکل از گروهی از سازمان های غیر انتفاعی سینماگران آمریکا این روز را طوری انتخاب کرده است که روز شنبه – سوم سپتامبر – بیش از ۳ هزار سینما در سراسر آمریکا در این رویداد شرکت کنند. این برنامه شامل ۳۰۰۰۰ نمایش است. این در حالی است که تقریباً ۴۰۷۰۰ صفحه فیلم در ایالات متحده وجود دارد.

رئیس این بنیاد سینمایی هدف از برگزاری این رویداد را تشکر از مردم و دست اندرکاران سینما پس از اتفاقات بزرگی که در تابستان امسال رخ داد و تشویق کسانی که هنوز به سینما بازنگشته اند، عنوان کرد.

روز ملی فیلم در زمانی فرا می‌رسد که سرعت باکس آفیس تابستانی کاملاً کند شده است و مجموع فروش سینماهای ایالات متحده در این آخر هفته تنها ۵۲.۷ میلیون دلار بود که کمترین میزان از اوایل سال ۲۰۲۲ است.

سینماهای بریتانیا نیز در نظر دارند روز ملی سینما را در سوم سپتامبر جشن بگیرند.