اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۲۴ باید از فناوری ضد سرعت در همه خودروهای جدید استفاده کند


هر خودروی جدیدی که در اتحادیه اروپا فروخته می شود به زودی دارای یک فناوری ضد سرعت به نام Intelligent Speed ​​Assist یا ISA خواهد بود. مقررات اتحادیه اروپا (بخشی از مقررات عمومی ایمنی وسایل نقلیه موتوری) امروزه اعمال می شود و تمام مدل ها و انواع خودروهای جدید معرفی شده در بازار اروپا باید دارای سیستم ISA باشند. این سیاست برای خودروهای جدید در نمایشگاه‌های امروز – حداقل هنوز – اعمال نمی‌شود. تا جولای ۲۰۲۴، هر خودروی جدیدی که در اتحادیه اروپا فروخته می شود باید دارای سیستم ترمز داخلی باشد.

کمیسیون اروپا در بیانیه ای گفت: “انتقال ISA به ایمنی جاده یک گام بزرگ است و پتانسیل کاهش چشمگیر صدمات و مرگ و میر ناشی از ترافیک جاده ای را دارد. خودروسازان اکنون این فرصت را دارند که از پتانسیل ISA برای ایمن تر کردن جاده ها برای همه به حداکثر برسند.” .

برای کسانی که با ISA آشنایی ندارند، این اصطلاح مجموعه کاملی از سیستم ها را توصیف می کند که می توانند محدودیت های سرعت جاده را از طریق دوربین های از پیش نصب شده، داده های GPS یا هر دو تشخیص دهند. بسته به نحوه پیکربندی آن توسط ISA و راننده خاص، این فناوری می‌تواند بازخورد یادآوری در مورد محدودیت‌های سرعت ارائه کند، کروز کنترل را به‌طور خودکار تنظیم کند تا با سرعت جاده مطابقت داشته باشد یا حتی قدرت موتور خودروهای کم‌سرعت را کاهش دهد.

بسیاری از رانندگان در اروپا در حال حاضر از وسایل نقلیه مجهز به ISA استفاده می کنند و خودروسازان بزرگی مانند هوندا، فورد، جیپ و مرسدس بنز مدل های خاصی را با این سیستم ها در بازار اروپا می فروشند. به گفته پروسپر با بودجه اتحادیه اروپا، چنین سناریویی، که در آن ISA اجباری شده است، می تواند تلفات را بین ۲۶ تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

همانطور که Autocar اشاره می کند، فناوری ISA هنوز خوب نیست. در طول آزمایش، سیستم ISA گاهی اوقات “آهسته پاسخ می دهد” و در یک نقطه حد مجاز سرعت را به ۶۰ مایل در ساعت در حین رانندگی در یک حومه شهر انگلیسی آرام تنظیم می کرد.