اتحادیه اروپا چندین تحقیق در حال انجام در مورد شیوه های استفاده از داده های TikTok را تایید کرده است


رئیس کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی اتحادیه اروپا، تأیید کرده است که چندین تحقیق در مورد TikTok در حال انجام است. تحقیقات مربوط به انتقال داده های شهروندان اتحادیه اروپا به چین و تبلیغات با هدف افراد زیر سن قانونی است. محققان به دنبال اطمینان از اینکه TikTok الزامات مقررات حفاظت از داده های عمومی (GDPR) را برآورده می کند.

اورسولا فون در لیدن در نامه ای که توسط کمیسر ارتباطات فدرال برندان کار به اشتراک گذاشته شد، نوشت: «روش های داده TikTok، در رابطه با انتقال داده های بین المللی، موضوع چندین رسیدگی در حال انجام است. همچنین شامل تحقیق در مورد ایرلند می شود [کمیسیون حفاظت از داده ها] با توجه به انطباق TikTok با چندین الزامات GDPR، از جمله انتقال داده به چین و پردازش داده‌های افراد زیر سن قانونی، و دعوی قضایی در دادگاه‌های هلند (به ویژه در رابطه با تبلیغات با هدف افراد زیر سن قانونی). و انتقال داده به چین).

پس از گزارش BuzzFeed News، فون در لیدن به نگرانی های مطرح شده توسط اعضای پارلمان اروپا در مورد دسترسی احتمالی مقامات دولت چین به داده های TikTok شهروندان اتحادیه اروپا پاسخ داد. روش‌های داده این اپلیکیشن مدتی است که در کانون توجه اتحادیه اروپا بوده است. در اوایل سال جاری، اپلیکیشن TikTok موافقت کرد که سیاست‌های ویژه‌ای را در مورد تبلیغات و محتوای مارک‌دار پس از شکایتی مبنی بر نقض قوانین مصرف‌کننده اتحادیه اروپا اجرا کند.

البته، TikTok به دلیل حریم خصوصی و اقدامات امنیتی خود در آب داغ در سراسر اقیانوس اطلس بوده است. ماه گذشته، TikTok گزارش‌هایی مبنی بر برنامه‌ریزی کارکنان چینی شرکت مادر ByteDance برای ردیابی مکان برخی از شهروندان آمریکایی از طریق این برنامه را تکذیب کرد.

TikTok داده‌های کاربران آمریکایی را به مراکز داده Oracle در این کشور منتقل کرده است تا مقامات نگران استفاده احتمالی چین علیه شهروندان آمریکایی را نگران کند. در ماه آگوست، مشخص شد که اوراکل سیستم تعدیل محتوای TikTok و الگوریتم‌های آن را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که در معرض تداخل چینی نیستند.

کار، کمیسیونر ارشد جمهوریخواه FCC، این ماه گفت که TikTok باید در ایالات متحده ممنوع شود. او قبلاً از اپل و گوگل خواسته بود تا TikTok را از فروشگاه های برنامه خود حذف کنند.