اثرات مصرف آووکادو در کاهش چربی شکم – دکتر رویا خادمیان


1622780949641142680 - اثرات استفاده از آووکادو در کاهش چربی شکم

اثرات مصرف آووکادو در کاهش چربی شکم

تحقیقات جدید نشان می دهد که خوردن روزانه آووکادو می تواند به هضم چربی معده به طور سالم کمک کند.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign انجام شد ، بزرگسالان دارای اضافه وزن و چاق در آزمایشی شرکت کردند که طی آن روزانه یک وعده آووکادو به مدت 12 هفته خوردند.

هدف ما این نبود که وزن کم کنیم ؛ ما کنجکاو بودیم بدانیم خوردن آووکادو برای چگونگی ذخیره سازی چربی در افراد چه کاری انجام می دهد. “

چربی بدن نقش مهمی در سلامتی دارد. در معده ، دو نوع چربی وجود دارد: چربی که در زیر پوست جمع می شود و روغن پوست نامیده می شود و چربی که در معده تجمع می یابد ، معروف به چربی احشایی است که اندام های داخلی را گردش می دهد.

خان افزود که چربی احشایی سنگین یکی از عوامل ایجاد دیابت است ، بنابراین ما کنجکاو بودیم که ببینیم آیا تعادل روغن پوست و چربی احشایی با استفاده از زردآلو تغییر کرده است یا خیر.

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند ، یکی گروهی که غذای حاوی زردآلو تازه دریافت می کرد و گروه دیگر غذاهایی با مواد تشکیل دهنده یکسان و کالری یکسان دریافت کردند ، اما بدون آووکادو.

در آغاز و پایان 12 هفته ، محققان میزان چربی شکم و تحمل قند ، متابولیسم و ​​نمرات دیابت را اندازه گیری کردند.

آنها دریافتند شرکت کنندگانی که از آووکادو به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه خود استفاده می کردند ، میزان چربی احشایی کمتری داشتند ، چربی ای که می تواند با خطرات جدی برای سلامتی ارتباط داشته باشد.

دانشگاه ایلینوی می گوید: “در حالی که مصرف روزانه آووکادو تحمل قند را تغییر نمی دهد ، آنچه ما آموخته ایم این است که رژیم غذایی روزانه آووکادو بر نحوه ذخیره چربی بدن به نحوی که برای سلامتی آنها مفید است تأثیر می گذارد ، اما بر فواید آن تأثیر می گذارد.” . زنان

افرود: “این مهم است که نشان دهیم اقدامات تغذیه ای می تواند ذخیره چربی را کنترل کند. ما متوجه شدیم که مزایای آن فقط برای زنان قابل مشاهده است ، که در مورد نقش جنسیت در پاسخ به مداخلات تغذیه ای به ما می گوید.”

محققان امیدوارند بتوانند برای ارائه رژیم غذایی روزانه به شرکت کنندگان و در جستجوی علائم اضافی سلامت روده و جسمی به منظور دریافت تصویر کاملتری از اثرات متابولیکی مصرف زردآلو و شناسایی علل تفاوت جنسیتی اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید