احتیاطات غذایی: بادام زمینی دوم چیست؟


Listener Diva Nutrition Alex می نویسد:

“آیا می توانید یک قسمت در پارچ دوم انجام دهید؟ من قبلاً آن را ندیده و نشنیده بودم اما ناگهان در رسانه های اجتماعی من ظاهر می شود. گفته می شود ، مواد مغذی زیادی دارد اما من احساس می کنم پیش از این در این راه. معامله واقعی چیست؟ ”

آیا در این عصر از همه چیز در جهان شگفت انگیز نیست که هنوز غذاهای زیادی وجود دارد که هرگز در مورد آنها نشنیده اید؟ و الکس درست می گوید ، دانه دوم وقت دارد. به جای آجیل های بسته بندی شده ، فروشندگان دست دوم در حال تلاش برای ایجاد طاقچه برای این مهره ناشناخته هستند. بنابراین ، واقعاً ، زمان استفاده از برچسب “superfood” فقط یک موضوع زمان بود.


جستجوی اینترنتی “مزایای سلامت دست دوم” به سرعت لیستی از ادعاهای جالب را ارائه می دهد:

  • با التهاب مبارزه می کند
  • کلسترول را کاهش می دهد
  • رادیکال های آزاد را کاهش می دهد
  • استخوان ها را تقویت می کند
  • به خواب کمک می کند
  • عملکرد شناختی را افزایش می دهد

اولین چیزی که باید بدانید این است که هیچ یک از این ادعاها از تحقیقات انسانی که به طور خاص در مورد دانه دوم است نشأت نمی گیرد. تا آنجا که من می دانم ، هیچ مطالعه ای وجود ندارد که بادام زمینی را با اثرات خاص سلامتی در انسان مرتبط کند – به جز یک مطالعه که واکنش آلرژیک را گزارش می کند. در واقع ، تنها 6 مجله در دومین پایگاه داده Pubmed به دومین مهره اشاره کرده اند و همه آنها به جز یکی از سال 2017 منتشر شده اند!

اگر به دانه درختان حساسیت دارید ، مراقب آجیل دست دوم باشید.

همه ادعاهای بهداشتی که در آجیل دوم مشاهده خواهید کرد ، اگر بر اساس هر چیزی باشد ، بر اساس محتوای رژیم غذایی است. به عنوان مثال ، کلسیم باعث تقویت استخوان ها شده و آجیل های دست دوم حاوی کلسیم هستند. بنابراین ، آجیل دست دوم باید استخوان های شما را تقویت کند. (اگرچه توجه به این نکته ضروری است که نیمی از آجیل دوم تنها 4 درصد از نیاز روزانه شما به کلسیم را تأمین می کند.)

بنابراین ، اگر محتوای مکمل ها تنها پایه این ادعاهای مربوط به سلامتی باشد ، چگونه آجیل دوم خود را از نظر مغذی به سایر آجیل ها متصل می کند؟ جی! آیا مواد مغذی خاصی زیاد یا کم هستند؟

جی! آیا آجیل ها مغذی هستند؟

بیشتر آجیل ها حاوی مقدار زیادی چربی هستند ، به این معنی که کالری زیادی را در یک بسته کوچک تأمین می کنند. اما آجیل های دست دوم نسبت به سایر آجیل ها به جز ماکادمیا دارای چربی (و کالری) بیشتری هستند. برخلاف آجیل ماکادامیا ، که دارای چربی های غیر اشباع بالا هستند ، دومی تقریباً نیمی از چربی های اشباع نشده اشباع شده است. اگرچه می توانید به صورت آنلاین ادعا کنید ، دانه های خط دوم منبع خوبی از چربی های امگا 3 نیستند.

بادام زمینی دوم پروتئین کمتری نسبت به سایر آجیل های معمولی دارد – حدود سه گرم در هر وعده.

بیشتر آجیل ها حاوی مقادیر کمی کربوهیدرات هستند ، اما آجیل های دست دوم فاقد کربوهیدرات هستند ، که این امر آنها را مستعد رژیم های کتوژنیک کرده است. با این حال ، این بدان معناست که آنها فیبر کمتری نسبت به سایر آجیل ها دارند.

دوم بادام زمینی پروتئین کمتری نسبت به سایر آجیل های معمولی دارد – حدود 3 گرم در هر وعده.

دوم بادام زمینی سرشار از ویتامین E و 40 درصد ویتامین E بیشتر از بادام است. همچنین از نظر منیزیم بیشتر از هر آجیل دیگری شناخته شده است و این درست است ، اما کمی. آجیل بادام زمینی 98 درصد بیشتر از دانه دوم منیزیم تأمین می کند. بادام همچنین دارای مقادیر زیادی منیزیم است.

برای مشاهده مقایسه محتوای تغذیه ای بادام زمینی دست دوم با سایر بادام زمینی ها اینجا را کلیک کنید.

دلایل دیگر برای دوست داشتن آجیل دوم

یکی دیگر از دلایل دوست داشتن آجیل های دست دوم ، تاثیر کم آنها بر محیط زیست است. در حال حاضر ، دومین منبع آجیل از فیلیپین است ، جایی که آنها به صورت وحشی از زیستگاه جنگلی بومی خود برداشت می شوند. همه آجیل درختان به آب زیادی احتیاج دارند. اما به جای نیاز به آبیاری ، آجیل دست دوم فقط به بارندگی طبیعی بستگی دارد. و برخلاف آجیل هایی که به صورت تجاری کشت می شوند ، از کود و سموم دفع آفات استفاده نمی شود.

با این حال تا کنون. اگر بذر دوم به نتیجه برسد ، ما می توانیم کشاورزی تجاری بیشتری را برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون شاهد باشیم و این می تواند تعادل را تغییر دهد. اما در حال حاضر به نظر می رسد آجیل دست دوم بهترین گزینه محیطی را به دوستداران آجیل می دهد.

جی! کاشت بادام واقعا آب زیادی از دست می دهید؟

جی! مهره دوم چگونه است؟

مقدار بسیار بالای روغن به آجیل یک کره نرم و نرم شبیه به آجیل ماکادمی می دهد. می توانید آن را به صورت خام بخورید اما اگر آن را بسوزانید طعم و بافت خوشمزه ای به ارمغان می آورد که به عنوان “فوی گرا مبتنی بر گری” توصیف شده است. همچنین کره بادام زمینی با پایه دوم و حداقل یک گزینه گیاه شیر وجود دارد. اگر آنها را در فروشگاه خرده فروشی خود پیدا نکردید ، می توانید به راحتی محصولات آنلاین دست دوم را سفارش دهید.دیدگاهتان را بنویسید