احیای نام مدارس دارالفنون توسط بانک پاسارگاد


شروع از شهر دزفول

«دارالفنون» نام مؤسسه‌ای است که در سال ۱۲۳۰ خورشیدی (۱۸۵۱ میلادی) به ابتکار میرزا تقی خان امیرکبیر برای تدریس علوم و فنون جدید در تهران تأسیس شد و اولین دانشگاه مدرن محسوب می‌شود. تاریخچه ایران در راستای اهداف مسئولیت اجتماعی این بانک، مدارسی با این نام در نقاط مختلف کشور عزیزمان احداث می شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بانک پاسارگاد با افتتاح مدرسه دارالفنون ۱۲ کلاسه در منطقه مهرشهر شهرستان دزفول، برگ زرینی بر مسئولیت اجتماعی خود در این شهرستان گذاشت.

۶ مهر ۱۴۰۱ چهارشنبه مراسم افتتاحیه مدرسه دارالفنون شهرستان دژفول، مدیر عامل بانک پاسارگاد دکتر مجید قاسمی و جمعی از مدیران این بانک با حضور علی فرهمندپور فرماندار دزفول. ، نماینده مردم شهرستان دژفول سید احمد آوایی، مسعود حمیدی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی دژفولی امام جمعه شهرستان دژفول و جمعی از مسئولین استانی و محلی در شورای اسلامی تشکیل دادند.

این مدرسه ۱۲ کلاسه در زمینی به مساحت ۳۳۰۰ متر مربع دو طبقه ساخته شده است و به این ترتیب ۱۳۰۰ متر به فضای آموزشی منطقه افزوده شده است. افتتاح مدرسه دارالفنون توسط بانک پاسارگاد بخش قابل توجهی از مشکلات دانش آموزان مقطع متوسطه دوم و خانواده هایشان را در منطقه مهرشهر و حومه برای ادامه تحصیل حل کرده است. محیط آموزشی مناسب برای مردم سرافراز و پرانرژی منطقه، در دستان فرزندان عزیزمان است.

لازم به ذکر است که «دارالفنون» نام مؤسسه ای است که در سال ۱۲۳۰ خورشیدی (۱۸۵۱ میلادی) به همت میرزا تقی خان امیرکبیر در تهران برای آموزش علوم و فنون جدید تأسیس شد و به شمار می رود. اولین دانشگاه در تاریخ معاصر ایران که به همت مدیرعامل بانک پاسارگاد برای احیای این نام گرانقدر راه اندازی شد، در راستای اهداف مسئولیت اجتماعی این بانک، مدارسی با این نام در نقاط مختلف عزیزمان ساخته می شود. کشور

انتهای پیام/

لینک کوتاهلینک کپی شد!