ارائه خدمات مرجع مجازی در ۲۴ کتابخانه عمومی استان قمسجاد عمرانی رئیس اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) وی در قم از ارائه خدمات مرجع مجازی در تمامی کتابخانه های عمومی استان و همچنین اضافه شدن چندین پایگاه جدید به این خدمات خبر داد و گفت: طرح خدمات مرجع مجازی استان قم برای اولین بار در سال ۱۳۹۸ راه اندازی شد. کتابخانه های مبتنی بر آزمایش و خرسندیم که با استقبال محققین، امروزه خدمات مرجع مجازی در تمامی ۲۴ کتابخانه کشور ارائه می شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم افزود: اشتراک پایگاه سیویلیکا علاوه بر پایگاه‌های اطلاعاتی ایرانمه، مگاپی‌پیر و ایرانداق در پنج کتابخانه عمومی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قم نیز به صورت آزمایشی در دسترس است. ، شهدای نوبهار، علامه امینی (ره)، ملاصدرا کهک و آیت الله خامنه ای. جعفری آماده مصرف است.

عمرانی همچنین افزود: سه پایگاه مج ایران، نورمگز و علم نت که امروز بنا به درخواست بسیاری از کاربران به خدمات مرجع مجازی کتابخانه حضرت آیت الله خامنه ای قم افزوده شده است و محققان و دانشجویان می توانند به منابع این پایگاه ها دسترسی داشته باشند. از طریق کانال های ارتباطی کتابخانه منبع خود را دریافت کنید.

وی در پایان گفت: پژوهشگران می توانند با استفاده از خدمات مرجع مجازی از طریق ایمیل، از کتابدار در پرتال کتابخانه های عمومی سوال کنند و فرم درخواست منبع را برای دریافت منابع درخواستی از کتابخانه های عمومی ارسال کنند.