«ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت» رکورد تماشای آمازون پرایم را به نام خود ثبت کرد


آمازون در بیانیه‌ای اعلام کرد که اولین نمایش دو قسمتی ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت در ۲۴ ساعت ۲۵ میلیون بیننده در سراسر جهان جذب کرد و آن را به بزرگترین نمایش در تاریخ پرایم ویدیو تبدیل کرد. جنیفر سالک، رئیس استودیو آمازون، گفت: «این مناسب است که داستان‌های تالکین – در میان محبوب‌ترین داستان‌های تمام دوران، و به عقیده بسیاری منشأ واقعی ژانر فانتزی – ما را به این لحظه غرورآفرین سوق دهد.»

این سریال با بودجه ۴۶۵ میلیون دلاری برای فصل اول، با رقیب سریال رقیب HBO یعنی House of Dragons مواجه شد. دومی اخیراً با ۹.۹۸۶ میلیون بیننده بالاترین رتبه را در HBO و HBO Max در تاریخ HBO کسب کرده است.

طبق گزارش Variety، آمازون همچنین اقدامی غیرمعمول را انجام داد و بررسی‌های حلقه‌های قدرت را به مدت ۷۲ ساعت به تأخیر انداخت تا ترول‌ها را فیلتر کند. به نظر می رسد که در سایت هایی مانند Rotten Tomatoes مورد بررسی قرار گرفته است، جایی که امتیاز ۳۷% از کاربران و ۸۴% از منتقدان را دریافت کرده است. این نمایش به دلیل تصمیم خود برای انتخاب بازیگران رنگین پوست به عنوان الف ها، کوتوله ها و شخصیت های دیگر با ترولینگ مواجه شده است.

استودیو می خواهد هر نقد را ارزیابی کند تا ببیند آیا قانونی است یا توسط یک ربات یا ترول ایجاد شده است. آمازون تمرین را در ۱۲ آگوست زمانی که سریال بیسبال A League of their Own آغاز شد، آغاز کرد. به نظر می‌رسد این استراتژی کارساز بوده است و دومی در پرایم ویدیو امتیاز ۴.۳ از ۵ ستاره را در مقایسه با امتیاز ۹۴ درصدی منتقد در Rotten Tomatoes کسب کرده است (اگرچه، این نیز با ۸۵ درصد رتبه‌بندی مخاطبان در RT Correspondence مقایسه می‌شود).