ارتباط بین بیماری تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و چاقی


اکثر مردم از بیماریهای مرتبط با چاقی آگاه هستند. جی! دلایل چاقی از جمله بیماری های قلبی عروقی ، فشار خون بالا ، دیابت و غیره چیست اما تعداد کمی از مردم می دانند که چاقی در زنان می تواند با مشکلات باروری و بیماری تخمدان پلی کیستیک همراه باشد.

بیماری تخمدان پلی کیستیک

درباره بیماری تخمدان پلی کیستیک بیشتر بدانید

سندرم تخمدان پلی کیستیک یکی از شایع ترین اختلالات هورمونی در سنین باروری است. حدود 10 درصد از کل زنان به این بیماری مبتلا می شوند. علائم و نشانه های اصلی این بیماری قاعدگی نامنظم است و اغلب با بارداری مشکل دارند. این بیماری زمانی اتفاق می افتد که سطح هورمون ها در بدن تغییر می کند و طبیعی نیست. علت اصلی این مشکل مربوط به تولید بیشتر هورمون مردانه آندروژن است. علاوه بر این هورمون ، چندین عامل دیگر نیز می توانند بر نارسایی تخمدان تأثیر بگذارند.

چرا بیماری تخمدان پلی کیستیک باعث چاقی می شود؟

این بیماری استفاده از هورمون انسولین را برای بدن مشکل می کند. در نتیجه ، قندها و کربوهیدراتها به انرژی تبدیل نمی شوند. از نظر پزشکی ، این وضعیت مقاومت به انسولین نامیده می شود. سطح انسولین همچنین به تولید آندروژن بیشتر کمک می کند و یک چرخه مداوم است. افزایش وزن در افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک بر شکم و لگن تأثیر می گذارد. به شکل پیوند گلابی شکل به پیوند سیبی شکل تبدیل می شود. چربی معده خطرناک ترین نوع چاقی است زیرا باعث بیماری های قلبی عروقی و کبد چرب می شود.

درمان تخمدان پلی کیستیک با استفاده از کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. وقتی مشکل تخمدان پلی کیستیک دارید ، چرخه قاعدگی شما با کاهش 10 درصدی به حالت عادی برمی گردد. همچنین می تواند علائم متعددی را تسکین دهد بیماری تخمدان پلی کیستیک پشتیبانی.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. بهتر است برای شروع کاهش وزن به متخصص تغذیه مراجعه کنید. پزشک رژیم درمانی و کاهش وزن را بر اساس آزمایش معاینه فیزیکی برنامه ریزی می کند. در صورت نیاز به استفاده از حداقل روش های تهاجمی ، پزشک دستگاهی را با روش مناسب برای شما راه اندازی می کند.

غذا برای تخمدان پلی کیستیک

با رژیم غذایی سرشار از فیبر و کم قند شروع کنید. حتما میوه ، سبزیجات و غلات کامل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. به جای خوردن سه وعده غذایی سنگین در روز ، وعده های غذایی خود را تقسیم کنید. همچنین در کنترل و کنترل قند خون مثر است. حداقل 30 دقیقه ورزش هوازی در روز مانند پیاده روی انجام دهید. اگر سیگاری هستید ، دوز را زیر نظر پزشک برای مدتی کاهش دهید.

چرا تشخیص زودهنگام و درمان PCOS مهم است؟

مانند هر بیماری مزمن ، تشخیص زودهنگام می تواند روند بهبود را تسریع کند.

ارتباط بین بیماری تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و چاقی برای اولین بار در کلینیک تخصصی پوست و مو Atresia. او ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید