استفاده از پتانسیل صنعت بیمه و بخش مستقل برای توسعه کشور


پتانسیل دو مجموعه صنعت بیمه و مناطق مستقل و ویژه اقتصادی می تواند فرصت های جدیدی را برای توسعه اقتصادی کشور فراهم کند.
به گزارش سایت خبرآنلاین، مجید بهزادپور در مراسم امضای این تفاهم نامه خطاب به دبیر شورای عالی منطقه آزاد افزود: یکی از نتایج فعالیت ها جذب سرمایه و افزایش ضریب نفوذ بیمه است. . پس از اجرای مفاد تفاهم نامه، رودخانه سرعت بیشتری خواهد گرفت.
دکتر رئیس کل بیمه مرکزی سعید محمد از اینکه نگاه ویژه ای به ظرفیت های صنعت بیمه دارد ابراز خرسندی کرد و ابراز امیدواری کرد که روند تقویت و توسعه صنعت بیمه در منطقه آزاد ادامه یابد.
وی با تشریح آخرین وضعیت و عملکرد شرکت‌های بیمه برای بخش مستقل و سایر شرکت‌های بیمه، به محدودیت‌های شرکت‌های بیمه برای فعالیت بخش مستقل در سرزمین اصلی و همچنین سرمایه محدود این شرکت‌ها اشاره کرد. چالش هایی وجود دارد. جدی تلقی می شود که برای حل آنها تلاش خواهیم کرد.
رئیس شورای عالی بیمه از جذب سرمایه گذاران جدید در این بخش استقبال کرد و گفت: صنعت بیمه از آمادگی کافی برای پوشش تمامی ریسک های موجود برخوردار است.
مهندس بهزادپور در پایان امضای این تفاهم نامه را نقطه عطفی در عصر جدیدی از تعامل دو سازمان عنوان کرد و گفت: حوزه ظرفیت آزاد بر اساس ترجیحات فرهنگی از اهمیت ویژه ای برای صنعت بیمه برخوردار است. و نیاز به جهانی شدن خدمات و محصولات بیمه ای.
در ادامه این جلسه دکتر سعید محمد – مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی از مساعدت های اداره کل بیمه مرکزی برای ایجاد بیمه فرامرزی قدردانی کرد. شرکت ها، تبصره: سازمان های مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی ضمن ایجاد انگیزه های لازم، زمینه حضور و فعالیت گسترده شرکت های بیمه را فراهم خواهند کرد.
مشاور رئیس جمهور در امور مناطق آزاد ابراز اطمینان کرد که پس از امضای تفاهم نامه و اجرایی شدن این تفاهم نامه، تسهیلاتی را برای بیمه گذاران و بیمه گذاران آن مناطق فراهم می کند.
در قرارداد فوق الذکر، دکتر. تفاهم نامه ای بین سعید محمد و مهندس مجید بهزادپور جهت ایجاد و توسعه تعاملات بیمه ای و ارائه راهکارهای عملیاتی و تسهیل همکاری های مشترک در زمینه بیمه نامه های فرامرزی منعقد شد.
بر اساس این گزارش، محمد آرام، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خارجی در ایران از این تفاهم نامه به عنوان ظرفیت سازی مهم در اقتصاد فرامرزی یاد کرد و افزود: تعاملات مبادلاتی اقتصادی یک فرصت ارزشمند اقتصادی در فضای تحریم است. طرفین باید از تفاهم نامه حداکثر استفاده را ببرند.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خارجی خواستار افزایش سطح همکاری های بین نهادی شد و گفت: بیمه فراساحلی می تواند در کنار بانک های فراساحلی و مبادلات بین المللی حوزه خدمات مالی و گفتمان سرمایه گذاری را گسترش دهد.
در این تفاهم نامه در خصوص مواردی از قبیل تسهیل در ایجاد بیمه فرامرزی با مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی، توسعه فعالیت های اقتصادی و بازرگانی و همکاری های متقابل بیمه مرکزی و دبیرخانه در این تفاهم نامه ذکر شده است. شورای عالی منطقه آزاد، گسترش و توسعه خدمات بیمه ای در منطقه آزاد جدید، تشدید مدیریت خسارات ناشی از بلایای طبیعی، ایجاد واحد هماهنگی صنعت بیمه و مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در محدوده قانون. و مقررات، شناسایی سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی و جهت‌گیری برای راه‌اندازی بیمه فرامرزی و تهیه نقشه راه همکاری در زمینه بیمه فراساحلی.
گفتنی است کارگروهی متشکل از نمایندگان شورای عالی منطقه آزاد، بیمه مرکزی و سایر ذی نفعان برای مشارکت و کمک متقابل در حوزه مطالعه و تدوین قوانین و مقررات لازم تشکیل می شود. مهمانی.
در پایان این جلسه تفاهم نامه چهار ساله بین دبیرخانه شورای عالی مناطق مستقل تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و دو مجموعه کمیته مرکزی بیمه به امضا رسید.