استقبال از خدمات بانکداری باز به سرعت ادامه دارد


سازمان بانکداری باز بریتانیا (OBIE) اعلام کرد:

بانکداری باز در بریتانیا شتاب بیشتری به دست آورده است و تعداد کاربران فعال از ۴ میلیون به ۶ میلیون در ۸ ماه افزایش یافته است.

بر اساس اخبار بانکداری الکترونیک، در حال حاضر بیش از ۶ میلیون کاربر فعال بانکداری باز در بریتانیا وجود دارد، داده ها نشان می دهد که تعامل کاربران با سرعت ثابتی در حال رشد است.

این بدان معناست که پس از انتشار آخرین داده‌های کاربر توسط سازمان بانکداری باز (OBIE) از ژانویه، یک میلیون کاربر دیگر اضافه شده است.

هشت ماه طول کشید تا تعداد کاربران بانکداری باز از ۴ میلیون به ۶ میلیون افزایش یابد. اگرچه طبق آمار جدید تعداد کاربران جدید کاهش یافته است، اما همچنان در یک بازه زمانی ۱۰ ماهه از ۱ میلیون کاربر به ۲ میلیون کاربر بهبود یافته است.

دستورالعمل بانکداری باز، که گاهی به آن PSD2 نیز گفته می شود، در ژانویه ۲۰۱۸ به اجرا درآمد و بزرگترین بانک های بریتانیا را مجبور کرد تا داده های خود را در قالب استانداردتری در دسترس قرار دهند.

این به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه می دهد تا از API های باز مانند ربات های چت برای ساخت برنامه های کاربردی پیرامون خدمات مالی استفاده کنند.

از این طریق امکان پرداخت حساب ها نیز وجود دارد که نیاز به واسطه های شخص ثالث را بی نیاز می کند.

OBIE که استانداردهای نرم افزاری و دستورالعمل های صنعتی را برای بانکداری خرده فروشی بریتانیا تعیین می کند، ماه گذشته اعلام کرد که رکورد یک میلیارد تماس API را داشته است که معیاری کلیدی برای سطح بالای فعالیت آن است.

آخرین ارقام نشان می دهد که کسب و کارها و مصرف کنندگان معمولاً ۵ میلیون پوند در ماه مه ۲۰۲۲ با استفاده از فناوری بانکداری باز پرداخت می کنند، در حالی که در ژانویه حدود ۴ میلیون پوند افزایش یافته است.

دیوید بردمور، مدیر توسعه OBIE گفت: “این یک بار دیگر نشان می دهد که مصرف کنندگان و مشاغل کوچک از بانکداری باز برای حفظ هزینه ها و بودجه های روزانه، کاهش هزینه های پردازش کارت و خرید محصولات و خدمات مالی بهتر استفاده می کنند.”

بانکداری باز یک موهبت برای فین تک انگلستان است

بانکداری باز برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ توسط رقبا و مقامات بازار برای افزایش نوآوری در بازار بانکی و کاهش فشار بر داده های مالی ۹ بانک بزرگ بریتانیا معرفی شد.

برخی در این صنعت معتقدند بانکداری باز شروعی چالش برانگیز است، در حالی که برخی دیگر آن را کاتالیزوری برای موجی از استارت آپ های فین تک می دانند که کسب و کارهای نوآورانه ای را پشت API های مالی باز ایجاد کرده اند.

تکنولوژی برتر بریتانیا

فین تک تا سال ۲۰۲۱ با جذب ۱۱.۶ میلیارد سرمایه و پیشی گرفتن از بقیه اروپا، به برترین بخش فناوری بریتانیا تبدیل شده است.

ماریا پالمیری، مدیر سیاست عمومی در Yapily، یک شرکت زیرساخت بانکداری باز، گفت: «این نقطه عطف اخیر خبر بزرگی برای کل جامعه بانکداری باز است. انقلاب بانکداری باز نحوه کنترل مردم بر زندگی مالی و تجارت خود را تغییر خواهد داد.

پالمیری افزود: ما مشتاقانه منتظر همکاری با OBIE و دولت برای حفظ این شتاب و افزایش پذیرش هستیم، از جمله ایجاد چارچوب مالی باز برای آینده و ساختار اداری شفاف برای مقررات آینده. این روند ادامه خواهد داشت.

منبع: uktech.news