اسیدیته باعث آسیب به پانکراس می شود

اسیدیته بدن انسان

در مدارس سراسر ایالات متحده، معلمان از آزمون های کاغذ تورنسل برای نشان دادن تفاوت بین اسیدیته و قلیایی بودن برای دانش آموزان دبستانی استفاده می کنند. اما آیا مفهوم اسیدیته و قلیاییت به زندگی روزمره مردم مربوط است؟ بله، زیرا هر جزء از بدن انسان سطح pH اولیه ای دارد که برای بقا ضروری است. بنابراین افراد باید سطح pH مناسب را در بدن خود تشویق کنند.

دانشمندان مقیاسی برای اندازه گیری اسیدیته یا قلیاییت محلول های معدنی مختلف با استفاده از مقیاس pH از ۰ تا ۱۴ ایجاد کرده اند. آب خالص دارای pH خنثی ۷.۰ است. هر محلولی با pH کمتر از ۷.۰ اسیدی است و pH 0 اسیدی ترین است. هر محلولی که PH بالاتر از ۷.۰ داشته باشد قلیایی است و pH 14 قلیایی ترین آن است.

هنگامی که بدن انسان سالم است، تعادل کمی قلیایی را حفظ می کند. pH خون ما ۷.۴ ثابت است. اگر PH خون فردی به زیر ۷.۰ کاهش یابد، او به دلیل نارسایی شدید اعضای بدن خواهد مرد. اندام هایی مانند قلب، ریه ها و مغز نیاز به ثابت ماندن pH خون در ۷.۴ دارند.

بنابراین بدن انسان دائماً در حال تلاش برای حفظ pH مناسب است. این مشکل است، زیرا هر سلول در بدن انسان زندگی می کند، نفس می کشد و از بین می رود. این مواد زائد معمولا اسیدی هستند. راه های زیادی وجود دارد که بدن می تواند به طور خطرناکی اسیدی شود: اگر بدن غذای اسیدی زیادی دریافت کند، اگر سلول ها مواد زائد اسیدی زیادی تولید کنند، یا اگر بدن نتواند این اسیدها را حذف یا خنثی کند. اگر اسیدها نتوانند خنثی یا حذف شوند، سلول ها به معنای واقعی کلمه در زباله های خود غسل می کنند. این وضعیت اسیدوز یا اسیدیته بیش از حد نامیده می شود.

اسیدوز غشای سلولی قلب، شریان‌ها و سیاهرگ‌ها را فرسایش می‌دهد و تغذیه می‌کند، مشابه روشی که اسید می‌تواند به آرامی راه خود را از میان برخی از قوی‌ترین مواد جهان مانند سنگ مرمر یا فلز عبور دهد. اسیدیته بیش از حد باعث بسیاری از بیماری ها و همچنین پیری زودرس از طریق فرسایش و از بین رفتن آهسته سلول های بدن می شود.

اسیدیته و پانکراس

برخی از قسمت های بدن به طور طبیعی قلیایی تر از بقیه هستند. غدد بسیار قلیایی مانند لوزالمعده و کبد مستعد آسیب اسیدی هستند. آب پانکراس دارای pH بین ۷.۸ تا ۸.۰ است. pH صفرا از کبد بین ۷.۵ – ۸.۸ است. اما وقتی اسیدیته کل بدن بالا می رود، شیره پانکراس و صفرا اسیدی تر می شوند. شیره های اسیدی و صفراوی پانکراس مخرب می شوند و بافت های اطراف پانکراس و کبد را تحریک می کنند و باعث عفونت، سنگ، زخم و حتی سرطان می شوند.

صفرای بسیار اسیدی همچنین باعث رفلاکس یا رفلاکس صفرا از طریق مجرای پانکراس، به روده کوچک، پایین معده و پایین مری می شود. به طور مشابه، رفلاکس صفرا بر دوازدهه و معده تأثیر می گذارد و باعث التهاب، زخم و سرطان می شود. رفلاکس اسید و رفلاکس صفرا اغلب همزمان اتفاق می‌افتند و التهاب پوشش مری را افزایش می‌دهند و خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می‌دهند.

نگرانی دیگر در مورد افزایش سمیت اسیدی به طور کلی، رفلاکس صفراوی پانکراس است، یا زمانی که صفرا به مجرای پانکراس باز می گردد. این پشتیبان صفرا ممکن است باعث حمله پانکراتیت حاد شود و مشکلات پانکراتیت مزمن را تشدید کند. همچنین تصور می شود که صفرای اسیدی عامل اصلی تشکیل سنگ کیسه صفرا است. سنگ کیسه صفرا می تواند با انسداد مجاری صفراوی و پانکراس آسیب شدیدی به پانکراس و کبد وارد کند.

هنگامی که خون بیش از حد اسیدی می شود، دریافت مواد معدنی و بی کربنات لازم برای تولید آب قلیایی پانکراس برای سلول های پانکراس دشوار است. بدون آب پانکراس قلیایی مناسب بسیاری از مشکلات ظاهر می شوند، مانند:

o کمبود آنزیم های لوزالمعده باعث عبور آن از دوازدهه می شود و باعث سوء هاضمه می شود.

o کاهش فعالیت مهارکننده های پروتئاز (آنزیم های ویژه ای که مانع از هضم پروتئازها در پانکراس در مجرای پانکراس می شوند). پانکراتیت زمانی شروع می شود که پروتئازها شروع به هضم سلول های پانکراس خود می کنند.

o افزایش کلسیم در مجرای پانکراس که منجر به تشکیل سنگ های مجرای تحریک کننده پانکراس می شود.

o کاهش خواص ضد میکروبی آب پانکراس،

o اسپاسم و متعاقب آن انسداد اسفنکتر اودی. این انسداد باعث افزایش فشار در پانکراس می شود، زیرا آنزیم های گوارشی لوزالمعده به دام افتاده شروع به هضم سلول های پانکراس می کنند. این باعث تحریک و التهاب می شود و ممکن است منجر به مرگ بافت پانکراس شود.

غذا، مواد معدنی و سلامت پانکراس

رژیم غذایی معاصر ما به طور طبیعی اسیدی است، بنابراین تعادل pH بدن را به سمت یک حالت اسیدی به نام اسیدوز متابولیک تغییر می‌دهد. اسیدوز متابولیک با دور شدن رژیم استاندارد آمریکایی از غذاهای طبیعی و قلیایی مانند سبزیجات تازه، شیوع بیشتری پیدا می کند. بدن با رژیم غذایی غنی از غذاهای اسیدی مانند گوشت، اکثر محصولات لبنی، آرد سفید، شکر، الکل، روغن های گیاهی تصفیه شده، نوشابه ها و قهوه اسیدی تر می شود. عوامل دیگری که به اسیدیته کمک می کنند عبارتند از استرس، سبک زندگی کم تحرک، سیگار کشیدن، رادیکال های آزاد، التهاب مزمن و عفونت.

هنگامی که اسیدیته شایع تر می شود، به عنوان یک بیماری جدی شناخته می شود که کل بدن را ناتوان می کند. برای خنثی سازی و خلاص شدن از اسیدیته بالا، بدن باید مواد معدنی قلیایی را از اندام های حیاتی، استخوان ها و ماهیچه ها قرض بگیرد. این مواد معدنی برای سلامتی ضروری هستند و شامل کلسیم، منیزیم، پتاسیم و سدیم هستند. وقتی این مواد معدنی ضروری و بی کربنات ها از لوزالمعده نشت می کنند، پانکراس بیمار می شود و باعث تحریک، التهاب و حتی سرطان می شود.

برای کمک به خنثی کردن اسیدیته اضافی بدن، ضروری است که افراد مواد معدنی و بی کربنات بیشتری را در رژیم غذایی خود دریافت کنند. این مواد معدنی و بی کربنات از غذا به دست می آیند، اما از آب های معدنی شفابخش نیز به دست می آیند.

درمان اروپایی اختلالات پانکراس و کبد

اروپایی ها صدها سال است که از خواص درمانی آب معدنی استفاده می کنند. پزشکان اروپایی فواید بالنیوتراپی یا علم ماهیت شفابخش آب معدنی را یاد می گیرند. پزشکان آنها بسیاری از اروپایی ها را تشویق می کنند که در استراحتگاه های چشمه های آب گرم معدنی “تعطیلات سلامتی” داشته باشند. در این تفرجگاه ها بیماران آب معدنی شفابخش چشمه می نوشند. علاوه بر این، رژیم غذایی سالمی دارند، ورزش های روزانه انجام می دهند و از طب سوزنی و آب درمانی روده بزرگ استفاده می کنند.

یکی از استراحتگاه های معروف اروپایی با چشمه های آب گرم بالاتر از بقیه قرار دارد. آب معدنی حرارتی شهر کوچک کارلووی واری در جمهوری چک برای صدها سال مورد استفاده دارویی قرار گرفته است. بسیاری از پزشکان و دانشمندان اروپایی خواص ویژه آب معدنی کارلووی واری را مطالعه کردند. در واقع مقالات، رساله ها و کتاب های پزشکی زیادی در تأیید تأثیر مثبت این آب شفابخش بر اختلالات پانکراس و کبد چاپ شده است.

دویست و پنجاه سال پیش، یک روش تبخیر ویژه برای تولید نمک از آب چشمه حرارتی کارلووی واری ایجاد شد. این روش یک پیشرفت واقعی بود، زیرا نمک حرارتی چشمه کارلووی واری از نظر علمی مشخص شد که دارای خواص درمانی یکسان با آبی است که مستقیماً از منبع گرمایی چشمه گرفته می شود.

اکنون می توان از فواید درمانی آب چشمه معدنی کارلووی واری توسط مردم سراسر جهان – از طریق نمک حرارتی چشمه کارلووی واری استفاده کرد. حتی بهتر از آن، محلول نمک معدنی – آب معدنی تصفیه شده به سرعت و به راحتی با حل کردن یک کیسه نمک در آب تهیه می شود.

این آب که از نمک چشمه حرارتی اصلی کارلووی واری ساخته شده است، حاوی چهل ماده معدنی ضروری، بی کربنات و عناصر کمیاب به نسبت هایی است که شبیه پلاسمای انسان است. آب یک قلیایی طبیعی بی خطر است که به بازگشت بدن به pH سالم کمک می کند. رادیکال های اسیدی را خنثی کرده و از بدن خارج می کند.

از نظر علمی در اروپا ثابت شده است که استفاده از نمک حرارتی پالس کارلووی واری باعث کاهش گاز، نفخ، گرفتگی شکم، درد معده و سوء هاضمه می شود. با افزایش قلیایی بودن آنزیم‌های لوزالمعده و صفرا، باز کردن مجاری پانکراس و صفراوی و کاهش اندوتوکسین‌ها، این موارد را کاهش می‌دهد و در نتیجه به بدن کمک می‌کند سطح pH بهینه و عملکرد مناسب پانکراس را حفظ کند.

اطلاعات این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاع رسانی ارائه شده است. در نظر گرفته شده است که جایگزینی برای تشخیص، درمان و مشاوره یک متخصص واجد شرایط نیست.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر