اعتبار گزارش مجلس زیر سوال رفته است


افشاگری های مدیر سابق فولاد مبارکه علیه تحقیق و تفحص

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل سابق فولاد مبارکه که گزارش تحقیقی اش به دوران مدیریتش می پردازد، قطعا در بیانیه ای لحنی احساسی برای دفاع از خود داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در گزارشی که از سوی کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس منتشر شد، فولاد مبارکه معتقد است در مجموع ۹۱ هزار میلیارد تومان تخلف شده است. به گفته نماینده این گزارش، تخلفاتی از این دست در حوزه های مختلف از جمله اجاره قرارداد، فروش، تقسیم اجاره، کمک های اجتماعی و خروج از تشریفات آگهی رخ داده است.

کمتر از یک هفته پس از قرائت این گزارش، مدیر سابق متهم بیانیه ای صادر کرد و مهمترین قسمت این اظهارات مربوط به توزیع اجاره بها است که مدیر سابق گفت: از ۹۲ هزار میلیارد تومان ۵۴ هزار میلیارد تومان توزیع اجاره محسوب می شود. در گزارش ذکر شده است.

لذا ذکر این نکته ضروری است که کلیه فروش های شرکت فولاد مبارکه در مدت مذکور به خریداران ثبت نام شده در سامانه بهینه سازی وزارت حریم خصوصی در تالار بورس و مابه التفاوت این امر صورت گرفته است. نرخ ارز و بازار آزاد را رانت و انحراف مالی می‌گفتند که اولاً ربطی به شرکت فولاد مبارکه نداشت و ثانیاً شرکت‌های فولاد و معدن و شرکت‌های خودروسازی در بورس و سایرین نیز همین کار را می‌کردند. سفارش موسسات دولتی به دلیل شرایط خاص اقتصادی و نقدینگی بالا به عنوان کالای سرمایه ای خریداری می شود.

وی به بیان ساده می گوید: توزیع رانت ها محصول تایید و دستور مراجع تصمیم گیری است و در همه شرکت ها این اتفاق افتاد چرا که به دلیل تایید اداری مجبور به فروش کالا زیر قیمت بازار شدند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

وی با توجه به مطالب منتشر شده در روزهای اخیر پس از بررسی و گزارش تحقیق و تفحص شورای اسلامی شهر اصفهان بر خلاف آیین نامه داخلی مجلس محترم، با سلام و عرض ادب و احترام به رهبر ملت بزرگ ایران، ما را نادیده گرفت. پاسخ داده و مدارک مربوطه را جهت تهیه گزارش معتبر ارائه نمودند و ریاست محترم مجلس نیز گزارش را تایید نمودند و علیرغم دستور کتبی مبنی بر ارائه نسخه و تشکیل جلسه مشترک با مدیران فلاد مبارکه و استماع و مشاهده مطالب. و سپس از نهایی شدن گزارش خودداری می شود.

مایه تاسف است که امروزه اکثر پاسخگویان به دلیل مغایرت اصل رسیدگی و قانونی بودن شرکت خصوصی فولاد مبارکه و ارائه تخلفات فراوان، یک طرفه و سطحی و سطحی قبل از بیان مطالب طرف مقابل اظهار نظر می کنند. ماده ۹۰ و کمیته تحقیق و تفحص به ریاست کمیسیون صنعتی اظهار نظر غیر واقعی می کند.

شرکت فولاد مبارکه مولد انقلاب اسلامی و یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و نقش موثری در صنعت و اقتصاد کشورمان دارد و به همین دلیل تابع است. من نیز مشمول تحریم‌های وحشیانه چندلایه آمریکا و دیگرانی هستم که این نقطه قوت کشورمان را هدف قرار می‌دهند و همچنین مشمول تحریم‌های فردی هستم.

جمعی از مدیران شرکت فولاد فولاد اهتمام مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به استقلال، خوداتکایی، تولید و ثروت آفرینی و شعار «ما می توانیم» و در نهایت امید آفرینی در جامعه را تبریک و تهنیت عرض می کنند. برای نیازهای داخلی و صادراتی تولید و عرضه می شود.

این اطمینان کامل را به ملت بزرگ ایران اسلامی می دهم که ستاره پرفروغ و پرافتخار ذوب آهن اصفهان، مدیران، کارشناسان، تکنسین ها و انبوه کارگران شریف و زحمتکش، بدون هیچ گونه حواس پرتی، عملکردی جامع و پاک بر همگان بدرخشد. . ادارات و اقدامات غیرانسانی بسیاری از افراد نادان. و غیرمتخصصی که رسانه های بیگانه و مخالفان آن را بهانه می کنند نمی تواند به این شجره قوی صنعت و اقتصاد کشور ضربه بزند.

بزرگان سهامدار میلیونی شرکت فولاد مبارکه با نگاهی به سود شرکت در بازه زمانی ۱۳۷۶ تا ۱۴۰۰، سود خالص از ۱۴.۵ میلیارد تومان (در دوره تحقیق و تفحص) به ۸۸ هزار میلیارد تومان رسید. این که مبارکه در سخت ترین شرایط حرام، شبانه روز برای حفظ حقوق شما و تحمل فشارهای غیراخلاقی داخلی، شبانه روز تلاش می کند، مانند آفتاب تابان، نشانگر روشنی است و به شما اطمینان می دهم که جای نگرانی نیست و بس. نتیجه برخورد فولاد مبارکه با مافیا که این وضعیت را به وجود آورد.

از آنجایی که ۵۴ هزار میلیارد تومان از ۹۲ هزار میلیارد تومان ذکر شده در گزارش مربوط به توزیع رانت در نظر گرفته شده است، توجه به مجموع فروش شرکت فولاد مبارکه در بورس در مدت یاد شده حائز اهمیت است. خریداران ثبت نام شده در سامانه بهینه سازی وزارتخانه مسکوت مانده اند و تفاوت قیمت بورس و بازار آزاد را اجاره و انحراف مالی عنوان کرده اند که اولا ربطی به شرکت فولاد مبارکه ندارد و ثانیاً. سایر شرکت های فولادی و معدنی، خودروسازی و سایر شرکت های بورسی نیز بنا به دستور نهادهای دولتی اقدام به این کار کرده اند و به دلیل شرایط خاص اقتصادی و نقدینگی بالا به عنوان کالای سرمایه ای خریداری شده اند.

در این مدت با توجه به شیوع ویروس کرونا سهم با مسئولیت اجتماعی شرکت فولاد مبارکه با رضایت کامل سهامداران به سازمان های ذیربط پرداخت شده و اکسیژن رایگان به بیمارستان های سراسر کشور تحویل داده شده است. کشور برای کمک به بیماران و مقامات مربوطه. حساب مشترکی با نظارت استاندار، امام جمعه و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که اقدامی سراسری بود برای اجرای طرح کمک های مذهبی واریز شد تا حداقل معیشت تامین شود. گروه های آسیب پذیر که متأسفانه سازمان محبوب و محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که به حضور خود در سال های جنگ افتخار می کرد. هدلم در رسانه های بیگانه مورد هجوم دشمنان قرار گرفته است. این موضوع است. تاسف و نگرانی از اینکه دشمنان انقلاب اسلامی در هم کوبیده شده اند.

ملت محترم ایران، فرزند شما قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با مجاهدت صالحه با سربلندی در کنار مردم ایران بوده است و برای تامین پاکی و پاکی بیانیه ای به این شرکت تقدیم می کنم. اموال من و خانواده ام. در دستگاه های مانیتورینگ اعلام شد که اکنون قابل محاسبه و بررسی است.

بیایید در شرایطی که کشور عزیزمان با اطاعت کامل از ولی فقیه (بگال ظله العالی) و مقام فرماندهی کل قوا و حمایت دولت و سایر قوا در تنگنا قرار دارد، همه دور هم جمع شویم. در فضایی آرام برای آبادانی و سازندگی کشورمان بکوشیم و اینجانب و سایر مدیران طبق قانون در دادگاه صالح پاسخگوی عملکرد خود بوده و نظرات مراجع محترم قضایی را محترمانه می پذیریم.

در پایان به منظور تنویر افکار عمومی و شفاف سازی لازم از رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران که مورد هجمه قرار گرفته و سایر رسانه های محترم تقاضا دارم با اظهارات دقیق و قانونی توضیحات لازم را ارائه دهند. مدارک مربوطه. جلوگیری از تضییع حقوق مدیران و سهامداران.

حمیدرضا عظیمیان; مدیرعامل سابق فولاد مبارکه اصفهان