اعضای جدید هیات مدیره انجمن زبان شناسی معرفی شدندبر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی انجمن زبان ایران، مجمع عمومی سالانه انجمن زبان ایران در تالار حکمت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد. وی در دوره ششم هیات مدیره گفت: فعالیت های انجمن با وجود مشکلات ناشی از شیوع کرونا ادامه دارد. انجمن در سه سال گذشته موفق به کسب یک دوره در پنج همایش ملی، سه جلسه نقد و بررسی کتاب، بیش از ۱۰ سخنرانی، خاطره نویسی و یک مسابقه کتاب هایکو شده است. جایزه دکتر مقدم نیز اعلام کرده است. همچنین سه همایش ملی و ده ها کارگاه و سخنرانی با حمایت و مشارکت سایر دانشگاه ها برگزار شده است.

نعمت‌جاده، تهیه برنامه راهبردی ده ساله اتحادیه، عضویت در مرکز بین‌المللی مطالعات اصطلاح‌شناسی (InfoTorm) دیروز را از جمله فعالیت‌های ویژه این دوره دانست. جایزه دکتر ثمره او برای اولین بار سخنرانی های بین المللی ایراد کرد و ۱۰ کارگروه ویژه تشکیل داد و برای ۱۴۰۱ مدرسه تابستانی برنامه ریزی کرد.

وی همچنین در خصوص مشکلات مالی و مالیاتی انجمن، عدم پرداخت حق عضویت و نبود دفتر مستقل صحبت کرد. انجمن برای فعالیت های پررونق تر.

پس از آن مسعود قیومی بازرس انجمن گزارش سال مالی ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ را ارائه کرد که مورد تایید حاضرین در جلسه قرار گرفت. سپس، روزنامه ها، مجلات کثیرالانتشار برای قرار دادن تبلیغات با تعداد زیادی رای اطلاعات اعلام کرد.

فاطمه عظیمی فورد به نمایندگی از هیئت مدیره برنامه راهبردی اتحادیه (۱۴۰۱-۱۴۱۰) را ارائه کرد که مورد تایید حاضرین قرار گرفت.

قبل از انتخابات، مجمع عمومی دو پیشنهاد دیگر را مطرح کرده بود. شرکت کنندگان با افزایش مبلغ ۱۴۰۲ تومان برای اعضای وابسته (۵۰۰۰۰ تومان برای دانشجویان کارشناسی)، ۱۵۰۰۰۰ تومان برای اعضای کاردانی (بدون احتساب اعضای هیات علمی) و ۳۰۰۰۰۰ تومان برای اعضای هیات علمی موافقت کردند.

همچنین مقرر شد با ارسال درخواست به وزارت علوم امتیازات عضویت انجمن زبان‌شناسی ایران در مصاحبه دکتری زبان‌شناسی و رشته‌های مرتبط توزیع شود.

در این جلسه برنامه مدرسه تابستانی ۱۴۰۱ در روزهای ۱۶ و ۱۷ شهریور در شیراز اعلام شد.

نتیجه به دست آمده پس از انتخاب هفتمین هیات مدیره به شرح زیر است.

اعضای کلیدی
۱. دکتر آجیتا افراشی ۳۱ رای آورد
۲. دکتر. سیامک صاحبی ۲۷ رای آورد
۳. دکتر. مسعود قیومی ۲۵ رای کسب کرد
۴. دکتر. حوریه احدی ۲۵ رای کسب کرد
۵. دکتر احسان چنگیجی ۲۴ رای آورد
۶. دکتر گلرخ صیدانیا ۲۲ رای آورد
۷. دکتر. ماندانا نوربخش ۲۰ رای آورد

اعضا در عوض
۱. دکتر. فریبا می افتد
۲. دکتر بهزاد رهبر

بازرس
۱۵ رای داده شده (بازرس ارشد)
نیره جودی ۱۴ رای (بازرس علی البدل)