افتتاح باغ موزه لرستان در هفته دفاع مقدسگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستان؛ فرهاد زیویار استاندار لرستان را سرهنگ محسن رشیدی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان لرستان و سعیدرضا حسینی مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری همراهی می کردند. روز چهارشنبه (۱۵ مرداد) بازدید از باغ موزه دفاع مقدس برای بررسی مشکلات این پروژه انجام شد و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

خاویر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد به ویژه شهدای لرستانی این عملیات گفت: عملیات احداث باغ موزه دفاع مقدس لرستان از سال ۱۳۹۲ آغاز شد. سال گذشته با وجود ۱۱ سال تلاش، پیشرفت فیزیکی این مجموعه به دلیل کمبود اعتبار مالی متوقف شد.

استاندار لرستان با بیان اینکه این مجموعه پس از باغ موزه تهران یکی از مجموعه های منحصربفرد کشور است، افزود: سازه خوبی در قسمت های مختلف برای آن تدارک دیده شده که در مراحل پایانی افتتاح و بهره برداری قرار دارد.

نماینده عالی دولت در لرستان در خصوص سفر استانی رئیس جمهور محترم افزود: تکمیل این مجموعه با احتساب سفر استانی رئیس جمهور و ۲۵ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار لرستان پیشرفت پروژه باغ موزه را بیش از ۹۷ درصد عنوان کرد و افزود: پس از استقرار در این پست در تلاش هستیم تا پروژه های ناتمام استان را تکمیل کنیم. از آنجایی که باغ موزه دفاع مقدس در استان یکی از پروژه های مهم و اساسی و پروژه های منحصر به فرد کشور است، برای تکمیل آن وام های لازم تخصیص داده می شود.


وی افزود: تا یک ماه آینده نواقص مجموعه برطرف و این پروژه در هفته دفاع مقدس راه اندازی می شود تا با کمک مردم از سرمایه های کشور استفاده شود. نام مقدس شهدا و مدافعان ولایت.