افتتاح فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد در هفته دولتبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا). در لرستان فرهاد زیویار استاندار لرستان، علی محمد دراکوند فرماندار خرم آباد، سیدرضا حسینی مدیرکل بخشدار، احسان کرم زاده مدیرکل دفتر فنی، حمل و نقل و ترافیک استانداری لرستان از پروژه های فرهنگی بازدید کردند. عصر شنبه (۲۵ ژوئیه).

استاندار لرستان هدف از بازدید امروز را تعیین میزان پیشرفت فیزیکی و همچنین شناسایی و رفع مشکلات پروژه های فرهنگی و هنری این استان عنوان کرد. با تصویب سفر اخیر رئیس جمهور محترم به لرستان، پروژه های نیمه تمام فرهنگی و هنری استان نیز در دستور کار قرار گرفته و در صورت لزوم روند ساخت پروژه ها تسریع خواهد شد.

وی ادامه داد: زیرساخت های فرهنگ و هنر در استان لرستان به ویژه شهرستان ها کمتر از میانگین کشوری است و دولت متعاقب و سیزدهم بر لزوم ایجاد زیرساخت های فرهنگی، ساخت و ساز و تکمیل اقدامات تاکید کردند و پروژه های استان به دنبال آن خواهد بود. به سرعت اجرا شود.»

خاویار گفت: با تصویب سفر رئیس جمهور به لرستان، ۶۰ میلیارد تومان وام برای احداث کتابخانه در سطح استان اختصاص یافته است که ۳۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه و ۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی است. و گفت: فاز اول کتابخانه مرکز خرم آباد در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

نماینده عالی دولت در استان افزود: در خصوص ساخت و تجهیز مجتمع فرهنگی هنری خرم آباد حدود ۱۰ میلیارد تومان از محل مصوبات سفر برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اهمیت جذب اعتبارات باقی مانده برای طرح های فرهنگی هنری استان، حمایت و نظارت مدیران دستگاه های اجرایی را در جذب اعتبارات تخصیص یافته برای طرح ها نقش بسزایی ایفا خواهد کرد. امیدواریم با تزریق اعتبارات در زیرساخت های فرهنگی و هنری استان نقش داشته باشد و روند تکمیل طرح های استان را تسریع بخشد.