افزایش سن و راههای دستیابی به آن


سالمندی یکی از بهترین دوران زندگی است که باید به بهترین شکل ممکن سپری شود.

دوره زایمان

در 100 سال گذشته ، امید به زندگی بیش از 30 سال افزایش یافته است. این بدان معناست که افراد مسن بیشتر از گذشته زندگی می کنند.

افزایش امید به زندگی نشان دهنده این واقعیت نیست که کیفیت مراقبت از سالمندان نیز بهبود یافته است ، اما در بسیاری از موارد شرایط زندگی سالمندان خوب نیست.

در جوامع مدرن ، وقتی یک پیرمرد بازنشسته می شود و فرزندان و نوه های آنها بزرگ می شوند ، زندگی آنها اهمیتی ندارد.

تمرکز بر مراقبت از سالمندان نشان می دهد که چقدر از آنها قدردانی و درک می کنید. مراقبت و مراقبت از سالمندان برای حفظ سلامت روحی و جسمی آنها ضروری است.

مطالعات نشان می دهد افراد مسنی که هدف خاصی از زندگی دارند کمتر مستعد سکته مغزی ، حمله قلبی و اختلالات شناختی هستند.

این بدان معنی است که مراقبت از سالمندان به احتمال زیاد به آنها کمک می کند تا عمر بیشتری داشته باشند. مراقبت ویژه از سالمندان آنها را زنده نگه می دارد. برای سالمندان یادگیری و توصیه های ویژه برای کاهش استرس و مراقبت خوب از خود بسیار مهم است.

ذهن آگاهی حتی می تواند یک ناتوانی جسمی را تغییر دهد. با معنا بخشیدن به زندگی سالمندان می توان از بسیاری از مشکلات روحی و جسمی سالمندان جلوگیری کرد. با اجرای برنامه مراقبت از سالمندان و وارد آوردن انرژی مثبت به زندگی آنها ، می توان کیفیت و طول عمر سالمندان را افزایش داد.

چگونه در دوران سالمندی زندگی مولد داشته باشیم؟

شماره 1 به بزرگان احساس هدف دهید

برنامه های مراقبت های بهداشتی ویژه سالمندان برای افراد مسن طراحی شده و اهداف تعیین شده ای را تعیین می کند. همه واقعاً می خواهند احساس ارزش و تعلق داشته باشند. بسیاری از شرکتها و شرکتها فقط افراد مسن را اخراج می کنند زیرا مردم به اشتباه تصور می کنند که این افراد قادر به ارائه پتانسیل خود نیستند.

به دلیل این تصور غلط در جامعه ، حتی بزرگان نیز این باور را پذیرفته اند. در حالی که دانش ، خلاقیت ، درک و محبت که سالمندان می توانند به جامعه خود بیاورند ، کلیدهای شادی جوانان است.
در مقابل این خدمات مهم اجتماعی ، سالمندان فقط به احترام کافی از نسل جدید احتیاج دارند.

افسردگی در سنین بالا

شماره 2 علائم اولیه افسردگی را برطرف کنید

یکی از ناتوان کننده ترین مشکلاتی که به عنوان بخشی طبیعی از روند پیری رخ می دهد ، افسردگی است.
هنگام برنامه ریزی مراقبت از سالمندان ، باید آنها را تشویق کنید تا علائم افسردگی را به طور کامل برطرف کنند ، که برخی از آنها شامل موارد زیر است.

تحریک
از دست دادن علاقه
خسته
مشکل در خوابیدن
اندوه دائمی
احساس ناامیدی
درد غیر ضروری بدن

افراد مسن افسرده و درمان نشده بیشتر از افراد مسن پیرتر هستند.
این احساسات منفی می تواند منجر به وخامت سلامت جسمی و روحی سالمندان شود.

شماره 3 یک هدف روزانه برای افراد مسن پیدا کنید

گام بعدی برای دستیابی به موفقیت این است که به بزرگان هدفی بدهید. گاهی اوقات یک فرد مسن ، پس از زندگی مشترک و مشاغل موفق ، ممکن است هدف زندگی خود را در دوران بازنشستگی از دست بدهد ، و این می تواند بر روی افراد مسن تأثیر منفی بگذارد.

تمرکز بر افراد مسن به این معنا نیست که ما می خواهیم آنها را در کارهای سنگین و پیچیده سازمان مشارکت دهیم. کافی است افراد مسن در فعالیتهای ساده ای مانند خرید ، شستشو ، باغبانی ، مراقبت از حیوانات خانگی ، مراقبت از کودکان و حتی آشپزی و انجام هر کاری که می توانند شرکت کنند.

چگونه در دوران سالمندی زندگی مولد داشته باشیم؟

به سراغ شماره 4 سالمندان و افراد خوب بروید

یکی از سخت ترین جنبه های پیری ، به ویژه برای افراد بالای 65 سال ، تنهایی است. مطالعات نشان داده است که 1/3 بزرگسالان بالای 50 سال احساس تنهایی می کنند.

در حقیقت ، گاهی بزرگان هیچ ارتباط واقعی با خانواده و افرادی که با او زندگی می کنند ندارند و وقتی به نظر می رسد که با افراد دیگر زندگی می کند ، تنها زندگی می کند.

اگر تنهایی قدیمی برایش به یک عادت تبدیل شود ، می تواند به انزوا کامل او منجر شود. بنابراین ، مهم است که افراد مسن را تشویق کنیم تا علایق خود را دنبال کنند و تا آنجا که ممکن است به گروه های مختلف اجتماعی بپیوندند.

شماره 5 سالمندان را تشویق کنید تا در فعالیت های بدنی شرکت کنند

بین وضع جسمانی و احساسات رابطه روشنی وجود دارد. حتی ورزش سبک هر روز به حفظ و تقویت ظرفیت بدن و همچنین افزایش آزادی ، اعتماد به نفس و غرور کمک می کند.

مراقبت از سالمندان

شماره 6 مغز سالمندان را فعال نگه دارید

یکی از مهمترین بخشهای برنامه مراقبت از بزرگسالان این است که دوستان و خانواده بزرگسال از نظر روانی به اندازه کافی سالم هستند تا بتوانند او را زنده نگه دارند. این را می توان به طرق مختلف انجام داد ، برای مثال یادگیری سرگرمی های جدید یا گروه های مغزی یکی از بهترین هاست.

پیروی از علایق و اهداف خود برای سالمندان بسیار مهم است. هر فرد مسن منبع بزرگ دانش و تجربه است و برای نسل جدید مهم است که تجربه و دانش سالمندان را در طول زندگی خود به کار گیرند.

با تشویق افراد مسن برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات خود ، نه تنها دانش و دیدگاه منحصر به فرد آنها را می شناسیم ، بلکه به زنده نگه داشتن ذهن آنها نیز کمک می کند.

اولین مرکز پرستاری سلامت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر ماهر و متخصص خود آماده خدمت رسانی به شهروندان عزیز در هر زمان است.

پرسنل ماهر این مرکز از طریق افراد مسن ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همیشه بر اساس آخرین استانداردهای مراقبت و خدمات پرستاری مراقبت ارائه می دهند و راحتی و ایمنی شما عزیزان را در اولویت اول قرار داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و با مشورت پزشک یا متخصص انجام می شود.
لطفاً این نسخه را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید