افزایش قیمت جهانی فلز زرد


قیمت طلا امروز به دلیل ضعیف‌تر شدن دلار و بازدهی خزانه‌داری آمریکا افزایش یافت، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در اواخر این هفته بودند که می‌تواند سرنخ‌های بیشتری در مورد برنامه‌های افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ارائه دهد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، طلا در ساعت ۶ صبح به وقت شرقی با ۲.۳ درصد افزایش به ۱۷۶۷ دلار و ۹۰ سنت و طلای آمریکا با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۱۷۶۸ دلار و ۹۰ سنت رسید. سنت آمد.

در حالی که بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده از بالاترین رقم بیش از یک هفته گذشته کاهش یافت، ارزش دلار در برابر همتایان خود ۰.۱ درصد کاهش یافت و طلای دلاری را در برابر سایر ارزها ارزان تر کرد.

داده‌ها نشان می‌دهد که صنعت خدمات ایالات متحده در ماه جولای به‌طور غیرمنتظره‌ای رشد کرد، زیرا سفارش‌های جدید به شدت افزایش یافت، در حالی که سفارش‌های کارخانه‌های ایالات متحده در ژوئن ۲ درصد افزایش یافت، که پس از رشد ۱.۸ درصدی در ماه می.

اکنون تمرکز بر روی داده‌های مشاغل ایالات متحده در روز جمعه است که می‌تواند شفافیت بیشتری را در مورد سخت‌گیری تهاجمی فدرال رزرو برای مقابله با تورم ارائه دهد.

سیاست گذاران فدرال رزرو روز سه شنبه و چهارشنبه گفتند که بانک مرکزی مصمم است نرخ های بهره آمریکا را تا سطحی افزایش دهد که به طور قابل توجهی فعالیت های اقتصادی را مهار کند و تورم را کاهش دهد که بالاترین میزان از دهه ۱۹۸۰ است.

SPDR Gold Trust، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری مشترک با پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد دارایی های آن ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۰۰۰.۶۵ رسید.

نظرسنجی رویترز نشان داد که تحلیلگران پیش بینی خود را برای قیمت پلاتین و پالادیوم به شدت کاهش داده اند زیرا کاهش رشد اقتصاد جهانی تقاضا را کاهش می دهد.

در سایر بازارهای فلزات گرانبها، نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۰ دلار در هر اونس، پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش به ۸۹۹.۰۶ دلار و پالادیوم ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۷ سنت در سال ۲۰۱۴ رسید.

منبع: ایسکانیوز

لینک کوتاهلینک کپی شد!