امنیت بیشتر با پرداخت کارت ملی ایران


بررسی مزایای درخواست کارت ملی به جای استفاده از ابزار سنتی

کارت ملی ایران جایگزین سازهای سنتی شده است. امنیت بیشتر در عدم همراه داشتن وجه نقد و فیزیکی، صرفه جویی در هزینه مفقود شدن کارت و ایجاد تنوع در انتخاب اقلام ضروری بر اساس مبلغ شارژ از دیگر مزایای پرداخت کارت برای دارندگان و کارگزاران پرداخت است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بانک ملی ایران برای شفاف سازی و هوشمندسازی عملیات مالی دولت و مدیریت هزینه موسسات مشمول قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کشور و همچنین تسهیل در اجرا. قانون برنامه ششم توسعه کشور، کارت های پرداخت را به عنوان راه حل جایگزین ابزارهای سنتی در دسترس قرار داده است.

کارت پرداخت نوعی کارت الکترونیکی غیر مرتبط با نام یا حساب است که با پول الکترونیکی به منظور خرید کالا یا خدمات شارژ می شود و برای کارفرمایان بخش دولتی، سازمان ها و شرکت های دولتی صادر می شود.علاوه بر خرید کالا و خدمات در کلیه فروشگاه ها و مراکز مجهز به پایانه های فروشگاهی اعضای شتاب و شاپرک و همچنین بستر سامانه تدارکات الکترونیکی دولت، امکان برداشت وجه نقد از دستگاه های خودپرداز، امکان انتقال کارت به کارت و … توانایی تکرار یکی از مهمترین مزایای پرداخت کارت شارژ و ترخیص به نفع سازمان یا سازمان های متقاضی است.همچنین امنیت بیشتر در عدم همراه داشتن وجه نقد و فیزیکی، صرفه جویی در هزینه در صورت مفقود شدن کارت و ایجاد تنوع برای انتخاب کالای مورد نیاز بر اساس مبلغ شارژ از دیگر مزایای کارت های پرداخت برای دارندگان و کارگزاران پرداخت می باشد.برای دریافت پرداخت های کارتی اولین قدم افتتاح حساب با پیش شماره ۲۱۲ به نام قوه مجریه جهت پشتیبانی کارت می باشد. پس از آن هنگام ارائه درخواست افتتاح حساب در هر شعبه بانک ملی در ایران، هویت و تایید درخواست باید از طریق سامانه پنجره واحد وزارت امور اقتصادی و دارایی یا خزانه داری فرعی تایید شود. استان.در ادامه ساختار سازمانی فعال و در مرحله نهایی فرم خدمات پرداخت کارت و فایل اطلاعات بازرگان تکمیل و کارت صادر و در اختیار متقاضی قرار می گیرد.لازم به ذکر است، سرویس جدید «تنخواه کارت» برای سهولت امکان نظارت و مدیریت بر فرآیند هزینه های حقوق و دستمزد سازمانی به نهادها و شرکت های دولتی برای اولین بار در کشور توسط بانک ملی ایران ارائه شده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!