انتخاب ۳ بازیکن ایرانی برای بازی نیمه نهایی


به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات موی تای قهرمانی جوانان جهان که از روز جمعه ۳۱ مردادماه آغاز شده است، امروز با حضور بازیکنانی از ۱۰۰ کشور در کوالالامپور مالزی برگزار شد. در این روز از مسابقات ۱۸ موی تای جوان ایرانی به مصاف حریفان خود رفتند که ۶ برد برای تیم کشورمان رقم خورد.
در مرحله یک چهارم نهایی وزن ۴۵ کیلوگرم رده سنی ۱۴ تا ۱۵ سال هانیه توقلی مقابل سالین باتاک از کانادا به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. سهیل مزروانی در وزن ۴۰ کیلوگرم رده سنی ۱۰ تا ۱۱ سال در ست های متوالی ۲۷ بر ۳۰ نماینده نیوزلند را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. ستاره مارسدی در وزن ۵۱ کیلوگرم رده سنی ۱۴ تا ۱۵ سال در دور اول مقابل ‘الیوا دیر’ استرالیایی به پیروزی رسید.
در گروه پسران ۱۶ تا ۱۷ سال و وزن ۵.۶۳ کیلوگرم بشیر مزروی در اولین مبارزه خود به مصاف کار موی تای عربستان رفت که با رای داوران به نفع نماینده کشورمان خاتمه یافت. ابها مامانی با غلبه بر موی تای کار قدرتمند ویتنامی در کوارتر آخر وزن ۵۱ کیلوگرم رده سنی ۱۶ تا ۱۷ سال با نتیجه ۳۰ بر ۲۷ به فینال رسید. نماینده نهایی ایران در رقابت های امروز حسین فراهانی بود که در دیداری حساس و نزدیک در رده سنی ۱۶ تا ۱۷ سال – ۷۵ کیلوگرم موفق شد با یک امتیاز بر طاها عبدالله از ترکیه غلبه کند. ۲۹-۲۸ و به مرحله بعد بروید.
عرشیا مشابوزی، آتنا کاسانی، محمدعلی مظاهری، محمدصادق حسینی، زهرا بارانی زاده، محمد پارسا لطفی، امیررضا اکبری، امیرمحمد رستمی، عباس دیلمی، حمیدرضا کیوانفر، پارسا کبادی و امیرمحمد خسروی از جمله بازیکنان موی تای بودند که نتایج خود را ترک کردند. . مخالفان
لازم به ذکر است در رده جوانان مسابقات گرند اسلم موی تای نیز در حالی به میزبانی مالزی برگزار شد که محدث فولیدی نماینده شایسته کشورمان با شکست چا چان دنگ از کامبوج موفق به راهیابی شد. در مرحله نیمه نهایی وزن ۴۵ کیلوگرم …
در ادامه این رقابت ها فردا دوشنبه ۲۴ مردادماه سه تار مرصدی در وزن ۵۱ کیلوگرم برای راهیابی به نیمه نهایی به مصاف موی تای کاری ترکیه می رود. صدف سادات موسوی در مرحله یک چهارم نهایی رده سنی ۱۶ تا ۱۷ سال به مصاف جاستانو چوتیا از هند می رود. و در نهایت حسین فراهانی برای صعود به نیمه نهایی باید در وزن ۷۵ کیلوگرم مصطفی ساکر از امارات را شکست دهد.
این دوره از مسابقات تا ۲۸ مرداد ماه ادامه خواهد داشت.