انتصاب اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره هنرهای تجسمی فجربرای گزارش دادن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش واحد ارتباطات و ارتباطات مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اولین جلسه شورای سیاستگذاری پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. محمود سالاری. و ارشاد اسلامی)، عبدالرضا سهرابی (مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی)، سید عباس میرهشمی (دبیر پانزدهمین جشنواره) و اعضای شورای سیاستگذاری.

در این دیدار محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اهمیت جشنواره هنرهای تجسمی فجر تاکید کرد و گفت: این جشنواره می تواند آینده هنرهای تجسمی کشور را رقم بزند. اگر بتوانیم ریل دقیق و بی نقصی در عرصه هنرهای تجسمی بسازیم، برکات آن به سایر رشته های هنری مانند سینما، انیمیشن، هنرهای نمایشی و … می رسد.

سالاری ادامه داد: اگر نتوانیم افکار شفاف، شفاف، اصیل و دینی را در حوزه هنرهای تجسمی کشور گسترش دهیم، متاسفانه همه بخش ها باید تلاش کنند تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.

معاون هنری رئیس جمهور با اشاره به اهمیت انتخاب اعضای شورای سیاست گذاری گفت: امیدوارم بتوانم در جشنواره پانزدهم هر آنچه در حوزه اخلاق الهی و مفهوم معرفتی خود است ارائه دهم. .

سالاری همچنین با اشاره به زیان های وارده در حوزه هنری در سال گذشته و عدم آگاهی از آن، از ابتکار عمل برای به حداقل رساندن این خسارات در بازه زمانی منتهی به جشنواره هنرهای تجسمی فجر خبر داد.

در بخشی دیگر از این نشست، عبدالرضا سهرابی، مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره هنرهای تجسمی فجر یکی از مهمترین رویدادهای حوزه هنرهای تجسمی در کشور است. کشور. با توجه به اهمیت جشنواره و نقش هنرهای تجسمی به عنوان بستری برای سایر موضوعات هنری، تصمیم گرفته ایم در انتخاب اعضای شورای سیاست گذاری این دوره از جشنواره دقت بیشتری داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم از روندی استفاده کنیم که در پیشبرد اهداف جبهه فرهنگی-هنری انقلاب اسلامی مفید و موثر باشد و بستر مناسبی را برای دوره های آتی جشنواره بسازد.

وی گفت: تغییر ساختار و قالب جشنواره هنرهای تجسمی فجر برای ما دغدغه جدی است، اما پانزدهمین جشنواره را به همان سبک و سیاق جشن خواهیم گرفت چرا که در جشنواره امسال برنامه تغییری وجود ندارد. ” اولاً: «بنابراین تغییر ساختاری جشنواره در دوره شانزدهم رخ خواهد داد، من مطمئن هستم که با حمایت اعضای محترم شورای سیاستگذاری جشنواره پانزدهم، می توانیم برنامه ای متفاوت نسبت به دوره قبل ایجاد کنیم. جشنواره ها

همچنین در بخش بعدی این نشست سید عباس میرهشمی دبیر پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: سال گذشته زمان زیادی را صرف طراحی سازه های جدید جشنواره کردیم، اما با توجه به اینکه طرح همچنان نیاز دارد. کارشناسان و مطالعه، در این مدت نیز تصمیم گرفت تا با توجه به روند و ساختار دوره های پیش جشنواره پیش برود.
میرهشمی افزود: اگر نگاهی به تحولات کنونی دنیای هنر بیندازیم متوجه می شویم که دیوارهای بین رشته ها در برخی جاها کوتاه شده یا به کلی از بین رفته است. با وجود این، دیوارهای موجود بین موضوعات هنری ما همچنان بالاست و با این وجود اصرار بی نظیری بر ایجاد دیوار بین موضوعات هنری داریم. این وضعیت با نیازهای کنونی دنیای هنر همخوانی ندارد. یکی از اهداف هنر جدید محو کردن، کوتاه کردن و حذف دیوارها است. امیدوارم بتوانیم به ایده هایی دست پیدا کنیم که بتواند گرایش های هنری را با یکدیگر ادغام کند و تعدد گرایش ها را به حداقل برساند. اگرچه ممکن است در برخی موارد با چالش هایی مواجه شویم، اما باید این رویکرد را در پیش بگیریم. بنابراین مانند دوره قبل در این جشنواره همگی در عرصه هنر خواهیم بود.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره ایده خود را برای برگزاری هر چه بیشتر پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر داشتند.

در نهایت محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دستور تشکیل شورای سیاستگذاری ۱۵ نفره را صادر کرد.

لذا عبدالرضا سهرابی (مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری) و سید عباس میرهشمی، مسعود نجابتی، سید مسعود شجاعی طباطبایی، عبدالرحیم سیاهکرجاده، یدالله کابلی، نادر کشکی، مینا صدری، مینا صدری. . منیژه آرمین، پریسا سعد قزوینی، کاظم طلایی و امیر راد به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر منصوب شدند.