انتصاب دبیر گروه رسانه های خبری دومین عزاداری بین المللی ملت امام حسین (ع).



گزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد شیخ الاسلامی «دستیار فضای مجازی، هنری و رسانه ای دفتر تبلیغات اسلامی و دبیرکل دوم ملت امام حسین (ع) خطاب به محمدرضا قربان زاده در این تصمیم گفت:

حماسه عاشورا به عنوان یک پدیده منحصر به فرد هستی، از یک سو عقلانیت متفاوت و بالاتری را در فعالیت انسان القا می کند و از سوی دیگر با دمیدن ذوق الهی انسان، شکل جدیدی در جهان پدید می آورد. باید هوای پاکی در رسانه ایجاد شود تا تخیل از آن جاری شود و هنری متفاوت تولید کند و گفتمان توحیدی در طلوع فضای مجازی که الگوهای تخیل انسان در آن بیان می شود، شکوفا شود.
دومین سوگواره بین المللی امت امام حسین (علیه السلام) با محوریت جامعه حسینی و با محوریت بنیاد حسینی بر «ملت سازی» در صدد است تا شهرسازی مجازی را به عنوان یک تجربه جدید، در هر گوشه ای از این امر مجسم کند. دنیای بی کران خیال حسینی عطر (سلام) پراکنده شود و این کلام مقدس به اذن پروردگارش همچون درختی نیکو به ثمر بنشیند.

در این مسیر پرفراز و نشیب، همراهی با همدلی توانا، دلسوز و متخصص که می تواند فعال سازی تخیل را با منطق و منطق دانش پایه ترکیب کند و ترکیبی شیرین، مؤثر، قابل دفاع و نشاط آور ارائه دهد، مهم است. داستان حماسه حسین (ع) باید با لباس نو به ذهن و خیال مردم برسد.

بر این اساس و نظر به تخصص و تعهد جنابعالی، جنابعالی را به سمت دبیر ستاد خبری دومین سوگواره بین المللی امت امام حسین (ع) منصوب می نمایم.
امید است بخش رسانه های خبری دومین رویداد بین المللی امت امام حسین (علیه السلام) در اولویت فعالیت های زیر قرار گیرد:

۱- تمرکز بر توانمندی های داخلی و خارجی برای جلب هم افزایی های سودمند با مشارکت فعال و حداکثری نهادها و شخصیت های پیشرو در بخش.
۲- اطلاع رسانی گسترده دعوتنامه های ویژه این بخش بر اساس ادبیات تخصصی مخاطبین خاص آن و تولید تیزرهای دعوت ویژه با استفاده از ظرفیت هیئت داوران و چهره های آشنا.
۳- برنامه ریزی و اجرای دقیق رویدادها و برنامه های این اداره بر اساس نمودار گانت مشخص.
۴- استفاده از تجربیات اساتید داوری، برندگان و مجریان رویدادهای قبلی و برگزاری جلسات زنده و ویژه.
۵- ایجاد روش های خلاقانه و ایده های نو برای جلب مشارکت هنرمندان و اهالی رسانه های نوین.
۶- تاکید بر تمایز و مزیت اصلی رویداد برای ارائه محصولات نمونه و سطح فعال سازی “فضای مجازی” با تولید تیزرهای توضیحی و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی.
۷- اجرای حرفه ای فرآیندهای عدالت پس از جمع آوری اقدامات و اعلام دستاوردها و نتایج با شرکت در مراسم و نشست های خبری.
۸- پیگیری مسائل شبکه انسانی مخاطبین داغدیده، پاسخگویی و رفع نیازهای آنان، اهداء و توزیع جوایز و تجلیل از برگزیدگان.
خداوند متعال به همه ما توفیق عنایت فرماید و زحمات ما موجب رضایت حضرت بقیه الله (ارواحنا فداه) گردد.