انتقاد نماینده مجلس از بلاتکلیفی در مورد افزایش حقوق کارکنان بازنشسته


در ۳ خرداد ۱۴۰۱ حجت الله عبدالمالکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از تشدید انتقادات از سمت خود برکنار شد.

بر اساس اخبار صبحگاهی، محمدهادی زاهدی وفا پس از آن به عنوان وزیر موقت منصوب شد و وزیر نتوانست به مجلس معرفی شود و نمایندگان نیز از وزیر موقت راضی نبودند.

ارتباط بین ناظران و مجلس صفر است

حسن لطفی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی و از منتقدان عملکرد محمدهادی زاهدی وفا می گوید ارتباط وی با کمیسیون ویژه مجلس صفر است.

لطفی می گوید: یکی از وزارتخانه های راهبردی و زیرساختی و بیشترین تعامل را با عموم مردم دارد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. این وزارتخانه با همه اقشار جامعه همکاری می کند.

وی در حال کار و تعامل با کارفرمایان، کارگران، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، بازنشستگان و غیره است و این سمت نیازمند وزیری ماهر، آگاه و آگاه است. مجلس افزایش حقوق بازنشستگان را اعلام کرده اما دولت جلوی آن را گرفته است

نماینده روزن می گوید: این وزارتخانه قرار بود افزایش حقوق سالانه بازنشستگان تامین اجتماعی مصوب شورای عالی کار را اجرا کند. این بحث با چالش های زیادی مواجه شد و در نهایت موضوع افزایش حقوق در کمیسیون تطبیق مجلس تصمیم گیری شد.

از رئیس مجلس تشکر می کنم که با افزایش ۶۲ درصدی به ۵۷ درصدی بازنشستگان موافقت کرد اما برای بقیه یعنی ۳۸ درصد بقیه هم با ۳۸ درصد موافقت کردند و ایشان ابلاغ کردند. هرچند این موضوع به سازمان تامین اجتماعی رسیده اما دولت بنا به دلایلی جلوی این موضوع را گرفته است.

افزایش حقوق بازنشستگان نامشخص است

بلاتکلیف

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس می‌گوید حتی با گذشت پنج ماه از سال، افزایش حقوق بازنشستگان قطعی نشده است، این نمونه‌ای از مسائل مهمی است که در صحنه ماندن وزیر دیده می‌شود. از کار

اگر وزیری در این سازمان بود، این بلاتکلیفی از بین می رفت و می شد انتظار تصمیم قاطعی برای افزایش حقوق بازنشستگان را داشت.

لطفی می گوید: یکی از انتقادات ما به سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که ایشان با مجلس هیچ ارتباطی ندارند و حتی یک جلسه ۱۰ دقیقه ای با کمیسیون اجتماعی ندارند و این جای تعجب دارد. به ما

روزن نماینده، آیا رئیس جمهور قبل از انقضای مهلت قانونی سه ماهه تصمیم به معرفی وزیر کار گرفت؟ وی گفت: هنوز نمی دانیم وزیر در راه است و جایگزینی برای خود دولت معرفی یا پیشنهاد شده است یا خیر.

اما من قویاً می گویم ادامه این روند قطعاً به جامعه بازنشستگان و هدفمند و وزارت کار لطمه خواهد زد. لذا از رئیس جمهور تقاضا دارم هرچه زودتر وزیر کار را تعیین کنند.

منبع: رویداد۲۴