انوشیروانی: با وجود زمان کم، عملکرد این وزنه بردار ستودنی بود


به گزارش خبرگزاری مهر، سجاد انوشیروانی پس از پایان رقابت های وزنه برداری بازی های همبستگی کشورهای اسلامی گفت: از زحمات ملی پوشان در این رقابت ها قدردانی می کنم چرا که زمان کمی برای این مسابقات داشتیم و فقط توانستیم. برای یک اردوی یک ماهه وزنه برداری آماده شوید. بردارهای فرم. واقعیت این است که به نظر من در این مورد بچه ها در هر دو بخش نتایج بهتری گرفتند.
وی افزود: جوانان ما برای کسب تجربه برای مسابقات بزرگتر به چنین میدان هایی نیاز دارند. حقیقت این است که امروز ظرفیت و توانایی وزنه برداری ما از نظر کمی و کیفی کاهش یافته است و باید بتوانیم با برنامه ریزی جمعی، تلاش و همدلی، خلأها و آن نقاط ضعف را شناسایی کنیم. امیدوارم در مسابقات پیش رو که در رده سنی بزرگسالان ۲ دوره مهم قهرمانی آسیا و جهان را در دو رده بانوان و آقایان داریم موفق باشیم. رقابت های جهانی اولین مرحله مقدماتی المپیک پاریس است که برای ما مهم است و قصد داریم در آن عملکرد خوبی داشته باشیم.
رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: وزنه برداران دیگری در ایران داریم که در این مسابقات حضور نداشتند. تلاش می کنیم تا بتوانیم با تمام توان از تمام توانایی های موجود استفاده کنیم تا انشالله بهترین شرایط و نتایج را برای مسابقات پیش رو داشته باشیم چرا که انتخابی المپیک و قهرمانی جهان کلمبیا بسیار مهم است. در گام اول باید گام های محکم و مصمم برداریم و برنامه ریزی خوبی داشته باشیم تا به تعداد مورد نیاز و سهمیه افراد مورد نظر خود برسیم.
انوشیروانی گفت: باید بگویم بحث تغییر وزن در المپیک یکی دیگر از مسائل مهمی است که اتفاق افتاد و فقط ۳ سهمیه برای آقایان و ۳ سهمیه برای بانوان داریم. ما باید در مورد دوپینگ بسیار حساس باشیم و بسیار سختگیرانه پیش برویم. اتفاقات گذشته در سراسر جهان باعث شد کمیته بین المللی المپیک حساسیت بیشتری نسبت به این رشته داشته باشد و به دنبال این است که کشورهایی که تست دوپینگ آنها مثبت است را از ۲ المپیک بعدی محروم کند. موضوع برای ما بسیار مهم است. امیدوارم روزهای درخشانی را در کنار سایر عزیزان حامی وزنه برداری با کمک وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی سپری کنیم.
وی در خصوص برنامه های آینده گفت: به هر حال دنیا از وزنه برداری ایران توقع زیادی دارد و باید از نظر کمی و کیفی کشوری پیشرو در دنیا باشیم. مردم ایران این انتظار را دارند و برای درک این موضوع قصد داریم به زودی نقاط ضعف خود را برطرف کنیم. امیدوارم با برنامه ریزی ویژه، نقاط ضعف پتانسیل داخلی، زیرساختی و … را شناسایی و ریشه کن کنم. این موضوع فقط بر اساس حرف من نیست، چون اگر نقل شود ممکن است خیلی ها از این بابت عصبانی شوند، اما واقعیت این است که اگر امروز به سالن های وزنه برداری برویم، تجهیزات و زیرساخت هایی که داریم بسیار فرسوده و از بین رفته است. امیدوارم با این توان و توانی که عموم مردم و جامعه ورزش به آن باور دارند، اجرا و فعالیت کنیم.