اهالی مرز نگران دیدن اقوام خود هستند و به عنوان موانع مسافرتی در پایان خرید می کنند


EL PASO ، تگزاس (گزارش مرزی) – مرزنشینان روز چهارشنبه با همدیگر رنج کشیدند ، پس از مطالعه در ایالات متحده و مکزیک قصد دارند موانع سفر نامعقول را برای ماه آینده دوباره ایجاد کنند.

مکزیکی ها با واکسن کامل COVID-19 می توانند در ماه نوامبر به آمریکا بیایند. وزارت امنیت داخلی هنوز تاریخ دقیقی را مشخص نکرده است. آمریکایی ها با مهمات خود می توانند سفر خود را دوباره به مکزیک آغاز کنند ، اگرچه تا کنون تنها تعداد کمی از آنها در جنوب مرز متوقف شده اند.

این ممنوعیت سفر بسیاری از تجار شهر ال پاسو را از مشتریان مکزیکی خود محروم کرد و خانواده ها و اعضای خود را در خوارز به مدت 19 ماه در انزوا نگه داشت. اعضای خانواده می توانند دوباره یکدیگر را ببینند.

اوراردو یوشیدا ، ساکن طولانی مدت ال پاسو ، که تحت پوشش کامل قرار گرفته است و روز چهارشنبه در مرکز شهر ال پاسو خرید می کرد ، گفت: “مردم خوارز غذای پاسو هستند و برعکس.” “ما رفاه اقتصادی یکدیگر هستیم ، اما باید مراقب یکدیگر باشیم زیرا (اپیدمی) تمام نشده است.”

خرده فروشان جنوبی ال پاسو که فروشگاه های آنها در نزدیکی مکزیک است می گویند که بین 50 تا 90 درصد از مشتریان خود را در طول این فاجعه از دست داده اند. آنها می گویند که بازپرداخت محدودیت ها تنها در فصل خرید کریسمس صورت می گیرد ، اگرچه آنها نمی بینند که مشتریانشان به یکباره باز می گردند.

ساموئل لارا ، فروشگاه تلفن همراه در خیابان جنوبی ال پاسو ، می گوید: “ماه نوامبر خوب است زیرا همه خریدها را در ماه های نوامبر و دسامبر دریافت می کنید. این دو ماه برای ما بسیار قدرتمند است.”

ساموئل لارا ، مدیر یک فروشگاه تلفن همراه در خیابان ال پاسو جنوبی ، می گوید که پایان محدودیت های سفر غیر ضروری در زمان مناسبی برای فصل خرید کریسمس فرا می رسد. (گزارش حاشیه عکس)

لارا گفت که فروش آن با شروع محدودیت ها در مارس 2020 80 درصد کاهش یافته است. این فروشگاه به لطف افزایش روزافزون ساکنان مرکز ال پاسو و نیومکزیکو جنوبی که فروشگاههای مرکز شهر را زنده نگه می دارند ، دوام آورده است.

لارا گفت: “این نه تنها برای من بلکه برای همه معامله گران اینجا بسیار بد بوده است. ما امسال منتظر این کار بودیم.”

او و سایر تجار از بسته شدن بسیاری از فروشگاه های پوشاک ، لوازم الکترونیکی ، جواهرات و دلار در طول این فاجعه شکایت کردند. همکاران گفتند که بازگرداندن محدودیت های غیر ضروری سفر برای آنها بسیار دیر انجام شد.

جان ، صاحب مشاغل در خیابان ال پاسو جنوبی که از ارائه نام خانوادگی خود امتناع کرد ، گفت که مکزیکی هایی که دارای ویزای معتبر و کارت واکسیناسیون هستند بدون شک برای خرید کریسمس مانند گذشته کنار می آیند. اما او شک دارد که آنها این کار را به تعداد زیادی مانند قبل انجام دهند.

صاحب یک فروشگاه لباس و لباس زیر زنانه می گوید: “بسیاری از داستان های مردم در طول این فاجعه به پایان رسیده است و دیگر آن را تکرار نکرده اند.” “و مردم مکزیک مانند ما در آمریکا چک های تحریک کننده دریافت نکردند ؛ آنها از نظر اقتصادی آسیب می بینند. تورم نیز وجود دارد … همه چیز در اینجا بیشتر از دفعه قبل که برای خرید آمده بودند هزینه خواهد داشت.”

الیسا بیلون

اشلی گارسیا ، ساکن خوارز متولد ایالات متحده که از محدودیت های سفر آزاد شده است ، اظهار کرد که دیدن دوستان و آشنایان مکزیکی در ملاقات با اقوام خود در ایالات متحده ناراحت کننده است.

وی گفت: “هنگامی که آنها مرز را باز می کنند ، مردم خواهند آمد. آنها مضطرب هستند تا عزیزان خود را ببینند ، بخرند یا فقط دوباره آن طرف مرز را ببینند.”

الیسا بیلون ، ساکن خوارز ، می گوید “کل شهر” در تلاش است تا رابطه خود را با ال پاسو ، تگزاس از سر گیرد.

“ما ناامید شده ایم. ما می خواهیم اقوام خود را ببینیم ، “بایلون گفت. “اگر آنها دوباره پل ها را باز کنند ، بله ، بسیاری از مردم خواهند رفت.”

دیدگاهتان را بنویسید