اهدای بیش از ۵۲۰ عنوان کتاب کاریکاتور به استان ایلاممنصور محبی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در گفتگو با خبرنگاران. خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ارسال بیش از ۵۲۰ عنوان کتاب کارتونی با موضوعات مختلف به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیون تومان برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان به استان ایلام خبر داد.

محبی افزود: این کتاب ها به صورت تفاهم نامه در زمینه های دینی، ادبی، علمی، تاریخی و دینی، ادبی، علمی، تاریخی و فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موجود است. موضوعات سیاسی، اقتصادی و… برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در این اداره کل «کتابخانه» با برنامه ریزی هدفمند و نظری نگهداری می شود تا به تدریج در اختیار جوامع هدف قرار گیرد.


معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: کتاب های خریداری شده از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موجب تقویت بنیه مالی ناشران و تشویق توسعه و گسترش نویسندگان می شود. استان ایلام نیز برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه برنامه ریزی های لازم را انجام داده است.


محبی ادامه داد: سال گذشته بیش از ۳۸ هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف توزیع و به جوامع مختلف دوستداران کتاب و کودکان، نوجوانان و بزرگسالان اهدا شد.


نویسنده کتاب «شخصیت در رمان دفاع مقدس» ادامه داد: خوشبختانه تمامی کتاب های ارسالی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان و همچنین آثار خریداری شده از ناشران محلی استان، در بین جوامع در کتابفروشی جمع آوری شده اند، هدف مطلوب، نظری و هدفمند توزیع شده و توسعه موثر فرهنگ کتاب و فرهنگ کتابخوانی در استان در حال انجام است.


معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: توزیع و توزیع هدفمند و برنامه ریزی شده کتاب زیر نظر این اداره کل با در نظر گرفتن مخاطبان هدف یک فرآیند اداری و برنامه ریزی شده است و تلاش می کنیم بر روی این موضوع تمرکز کنیم. مناطق محروم و به دور از امکانات فرهنگی با توزیع کتاب، اعتقاد بر این است که باعث سرعت بخشیدن به کتاب می شود و کتاب بخشی از علاقه اجتماعی مردم می شود.


وی با قدردانی از زحمات “کتابخانه” این اداره کل افزود: این مکان به مرکز فعال توزیع هدفمند و اهدای کتاب در استان تبدیل شده است. این مرکز با برنامه ریزی و نظارت این اداره کل با شناسایی مخاطبان واقعی و ایفای نقش موثر در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی سعی در تهیه و توزیع به موقع کتاب های لازم و مناسب دارد. اجرای این برنامه توسط موسسه فرهنگی هنری «اکالم حات» ایلام در حال انجام است.