اهمیت استفاده از امضای الکترونیکی برای جوامع روستایی


به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، استفاده از امضای الکترونیکی برای توانمندسازی جوامع روستایی در حوزه خدمات بانکی بسیار حائز اهمیت است.

زیرا دسترسی به خدمات ضروری بانکی برای مشتریان در مناطق روستایی آسان نیست. با توجه به اینکه شعب معمولاً خارج از محدوده هستند، امکان دسترسی به جمعیت روستایی محدود است.

بنابراین استفاده از خدمات بانکی بسیار دشوار خواهد بود. اما خوشبختانه استفاده از امضای الکترونیکی و سایر ابزارهای دیجیتال در حال پر کردن این شکاف است.

بنابراین، افراد در مکان های دوردست را قادر می سازد تا خدمات مناسب را دریافت کنند.

در این مقاله قصد داریم نکاتی را در مورد استفاده از امضای الکترونیکی با شما در میان بگذاریم. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

استفاده از امضای الکترونیکی در بانک های روستایی

شعب بانک ها معمولاً از مشتریان روستایی دور هستند و بازدید از آنها را برای مشتریان چالش برانگیز می کند.

افتتاح حساب بانکی، درخواست وام، به روز رسانی اطلاعات یا درخواست کارت اعتباری جدید، همگی مستلزم مراجعه حضوری هستند که بار ترافیکی زیادی را بر دوش جامعه تحمیل می کند.

بنابراین، مشتریان باید از برنامه خود برای مراجعه به شعب بانک و انجام کارهای خود در ساعات کاری محدود بانک وقت صرف کنند.

با شیوع ویروس کرونا و انقلاب دیجیتالی ناشی از آن، میزان مراجعات فرد به فرد در مطب کاهش یافته است.

بنابراین استفاده از امضای الکترونیکی رواج بیشتری پیدا کرده است. پس از همه گیری، بسیاری از شعب ادغام شدند و تنها در مکان های پر رفت و آمد باقی ماندند.

بنابراین رویکرد انجام بانکداری به صورت حضوری بسیار مورد توجه قرار گرفت.

برای ملموس تر کردن موارد، سناریوی معمولی زیر را در نظر بگیرید. مشتری با در دست داشتن مدارک به شعبه بانک یا موسسه اعتباری می رود.

گفته می شود که داده های او گم شده است. بنابراین او باید روز بعد برای دریافت مدارک گم شده برگردد.

بین تعهدات خانوادگی و کاری و مسافت های طولانی سفر، مشتریان اکنون ناامید هستند تا خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند.

در این مرحله فقط وفاداری مشتری باید مورد آزمایش قرار گیرد. بنابراین در این فرآیند بانک باید از منابع ارزشمندی برای مدیریت این فرآیند طولانی استفاده کند.

استفاده از امضای دیجیتال در جوامع روستایی

با وجود نبود شعبه های موجود، بسیاری از مشتریان روستایی اکنون به تلفن های هوشمند و اینترنت دسترسی دارند.

همچنین به این معنی است که اکثر مشتریان روستایی هر آنچه را که برای تعامل با بانک از راه دور نیاز دارند، در اختیار دارند.

با توجه به افزایش دسترسی در مناطق روستایی، موسسات مالی می توانند از قدرت فناوری تلفن همراه برای دسترسی در سریع ترین زمان ممکن استفاده کنند.

به نفع خود بانک هاست که به تراکنش های کاملا دیجیتالی روی بیاورند. زیرا هم بانک‌های خرده‌فروشی و هم بانک‌های تجاری، زمان نامتناسبی را برای پردازش اسناد، از جمله پیگیری مشتریان برای ارائه رضایت، صرف می‌کنند.

این یکی از زمینه های اصلی مورد توجه بانک ها است. بسیاری از فرآیندها در این زمینه نیز نیاز به امضا دارند، از جمله افتتاح حساب (معاملات)، درخواست وام و اختلافات.

هنگامی که بانک ها به امضاهای سنتی وابسته هستند، روند انجام امور بانکی عادی دشوارتر می شود.

زیرا در چنین شرایطی مشتریان ساکن روستا برای حضور به موقع در شعبه با مشکلات زیادی مواجه می شوند.

بخش زیادی از زمان کارکنان نیز صرف چاپ و اسکن فرم ها و پیگیری درخواست های مشتریان برای تکمیل اسناد و امضاهای مفقود می شود.

یک نقطه درد مشترک بین مشتری و بانک استفاده از امضای الکترونیکی است. اما ناگفته نماند که این راه حل همیشه جواب نمی دهد.

بهترین راه برای استفاده از امضای دیجیتال، نگاه کردن به فرمت های قدیمی تر مانند PDF و Word است.

نصب نرم افزار ویژه جهت تکمیل مراحل ثبت نام جهت تکمیل سریع و فوری فرآیند استفاده از خدمات الکترونیکی الزامی است.

برخلاف راه‌حل‌های سنتی، پلت‌فرم‌های امضای دیجیتال بهینه‌شده برای موبایل برای هر کسی که گوشی هوشمند دارد، قابل دسترسی است.

بهترین راه حل های موجود در بازار امروز تجربه امضای دیجیتال با استفاده از تلفن همراه است. زیرا این نرم افزارها به مشتریان امکان پرکردن فرم ها و مدارک و همچنین ثبت امضای خود را با کمک تلفن همراه یا کامپیوتر می دهند.

اما این راه حل نیازی به نصب برنامه توسط کلاینت ندارد. تنها نیاز مبرم یک پیام رسان تلفن هوشمند است.

فرآیند کار با امضای الکترونیکی چگونه است؟

فرآیند استفاده از امضای الکترونیکی ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. گردش کار به گونه ای است که مدیر با یک رابط کاربری ساده وارد کنسول می شود و قوانین تجاری را برای ایجاد درخواست های امضای الکترونیکی پیکربندی می کند.

به عنوان مثال، مشتریان ممکن است نیاز داشته باشند که امضای الکترونیکی خود را به برخی از اسناد دیجیتال اضافه کنند، اما نه به برخی دیگر. مدیران می توانند قوانین مربوطه را بر اساس منطق شرطی تنظیم کنند.

استفاده از این روش نه تنها برای مشتریانی که می توانند از هر کانال دیجیتال و در هر مکانی از این روش امضا استفاده کنند بسیار آسان است.

همچنین برای نمایندگان آسان است که امضای مشتریان خود را فوراً دریافت کنند. به ویژه، این امضاها برای مراجعات بعدی حفظ می شوند.

همچنین بین هر یک از این مراحل تاخیر صفر وجود دارد و به کاربر این امکان را می دهد تا به بخشی از گردش کار مشتری تبدیل شود.

بانک ها می توانند با ارائه تجربیات کاملا دیجیتالی از جمله امضای الکترونیکی برای انواع تراکنش ها، نیازهای جوامع روستایی را برآورده کنند.

این به پر کردن شکاف بین گروه‌های مختلف با امکان دسترسی مشتریان در مکان‌های دوردست به خدمات دیجیتال کمک می‌کند.

استفاده از امضای دیجیتال و احراز هویت از راه دور، فرم‌های الکترونیکی، جمع‌آوری اسناد و پرداخت‌های تلفن همراه، همگی خدماتی هستند که به مشتریان اجازه می‌دهند کل تجارت خود را به صورت آنلاین انجام دهند. به این ترتیب در انرژی و زمان نیز صرفه جویی می شود.