اهمیت افزایش وزن مناسب برای زنان باردار و دارای اضافه وزن


زنان باردار و زنان باردار در دوران بارداری و زایمان با عوارض زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و دردهای زودرس زایمان مواجه می شوند. افزایش وزن در دوران بارداری یکی از نگرانی های اصلی زنان باردار با اضافه وزن است. اگرچه افزایش وزن در زنان باردار دارای اضافه وزن برای مادر و جنین خطری ایجاد می کند. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید وزن خود را افزایش دهند. استفاده از تغذیه مناسب برای زنان دارای اضافه وزن و چاق توصیه می شود. زیرا در این دوره آنها نباید تغذیه کاهش وزن داشته باشند. بنابراین ، انتخاب غذاهای با کیفیت و ارزش غذایی مورد نیاز و پرهیز از غذاهای پرکالری مورد تأکید است. به منظور ارائه توصیه های تغذیه ای برای زنان باردار و چاق ، باید به منابع غذایی موجود خانواده ، عادات و عادات غذایی آنها و شیوه زندگی آنها توجه شود.

زنان باردار در هر شرایطی (لاغر ، طبیعی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن اضافه کنند. بنابراین ، استفاده از سوء تغذیه برای کاهش وزن در زنان باردار توصیه نمی شود و باید با توصیه های تغذیه مناسب ، میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آنها کنترل شود. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را بدست آورند.

برخی از دلایل اصلی افزایش وزن عبارتند از:

  • عادات و رفتارهای غذایی شامل مصرف زیاد غذاهای کربوهیدرات دار (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فودها ، نوشیدنی های شیرین (مانند لاها ، آب میوه های صنعتی) که حاوی مقدار زیادی قند است) ، شیرینی و شکلات
  • فقط با عدم انجام تمرینات بدنی همراه باشید
  • ادم و احتباس مایعات یا در مورد پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید