اهمیت درگاه پرداخت آنلاین در تجارت آنلاین


دریافت پورتال پولی برای یک وب سایت همیشه شامل مراحل پیچیده ای است و به همین دلیل است که بسیاری از افراد از ایجاد یک پورتال خودداری می کنند.

دریافت پورتال پولی برای یک وب سایت همیشه شامل مراحل پیچیده ای است و به همین دلیل است که بسیاری از افراد از ایجاد یک پورتال خودداری می کنند. اما نکته مهم از دست دادن مشتریان بدون درگاه پرداخت آنلاین است، بنابراین با تمام این ویژگی ها، یک کسب و کار آنلاین باید درگاه دریافت کند و می خواهیم به اهمیت درگاه های پرداخت اینترنتی در تجارت آنلاین اشاره کنیم.

ثبت نام در درگاه پرداخت آنلاین

همه کسانی که وب سایت دارند می توانند مستقیماً به درگاه پرداخت آنلاین مراجعه کنند، البته شرایطی وجود دارد که قبل از انجام این کار باید آنها را رعایت کنید. یکی از مهمترین آنها داشتن نماد اعتماد الکترونیکی یا InMad است.

البته تا سال ۱۴۰۰ این اقلام الزامی نبود اما پس از دستور رسمی بانک مرکزی پرداخت کمک هزینه الزامی شد. بعد از این آیتم مورد بعدی کد رهگیری مالیاتی است که به صورت آنلاین نیز قابل تولید است.

ابتدا به سامانه مالیاتی مراجعه کرده و برای تشکیل پرونده مالیاتی کلیک کنید و پس از گذراندن مراحل پیش ثبت نام کد رهگیری ثبت نام صادر می شود. نکته مهم این است که از تکمیل اطلاعات پرونده مالیاتی تا مرحله ۴ مطمئن شوید.

پس از طی مراحل فوق، در درگاه پرداخت سپرده ثبت نام کنید، در این سامانه اطلاع رسانی ابتدا اطلاعات کلی شما دریافت می شود، سپس مدارک را آپلود می کنید و سپس حساب بانکی ثبت می کنید و در مرحله آخر خود را مشخص می کنید. کسب و کار و درگاه پرداخت شما برای تایید به شاپرک و بانک ارسال می شود و پس از تایید آنها پیامک فعال سازی به تلفن همراه شما ارسال می شود.

پروسه تایید شاپرک و بانک چقدر طول می کشد؟

اگر پروسه در روزهای کاری هفته باشد به مدت ۲۴ ساعت فعال خواهد بود اما اگر آخرین روز هفته مانند پنجشنبه یا جمعه باشد، تایید در اولین روز کاری یا شنبه خواهد بود.

آیا امکان تغییر شماره شبا درگاه پرداخت وجود دارد؟

بله در اکثر سامانه های درگاه پرداخت امکان تغییر شماره شبا وجود دارد و کافی است پس از دریافت شماره شبا در قسمت حساب بانکی آن را اضافه کنید و حساب بانکی طبیعی یا به نام باشد. شخص حقوقی که درگاه پرداخت را بدست آورده است.

رفیق پرداختش چیه؟

شرکتی است که دارای مجوز رسمی ارائه خدمات پرداخت آنلاین از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و از وظایف اصلی حساب های بانکی پرداخت تسهیل در دسترسی به خدمات بانکی برای کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای نوپا می باشد. ، برای پرداخت درگاه های بانکی نام وب سایت متقاضی را صادر می کنند و تفاوت با درگاه پرداخت واسطه قبلی، کلیه شرکت های پرداخت بر اساس قوانین پایه کشور فعالیت می کنند.