اپل دیگر سیم کارت های خود را برای آیپدهای دارای داده تلفن همراه فعال نمی کند


ممکن است برای اتصال یک iPad قدیمی به شبکه تلفن همراه نیاز به انجام کارهای اضافی داشته باشید. MacRumors دریافته است که این شرکت از اول اکتبر فعال کردن سیم‌کارت‌های اپل را در برخی از آی‌پدها متوقف کرده است. اگر تحت تأثیر قرار گرفته اید، باید یا با ارائه دهنده خدمات خود تماس بگیرید (و احتمالاً سیم کارت دریافت کنید) یا از eSIM در رایانه لوحی جدیدتر استفاده کنید. اگر قبلاً سرویس تلفن همراه دارید، این روی شما تأثیری نخواهد گذاشت.

اپل سیم کارت های معمولی را با iPad Air 2، iPad mini 3، iPad mini 4، ۵th و ۶th iPad و iPad Pro اصلی ۱۲.۹ اینچی منتشر کرد. نسخه داخلی این سیم کارت آیپد پرو ۹.۷ اینچی و ۱۰.۵ اینچی و نسل دوم آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی بود. همه آیپدهای عرضه شده از پاییز ۲۰۱۸ از eSIM پشتیبانی می کنند.

این تصمیم بخشی از یک فرآیند گسترده تر است. اپل در سال های اخیر به سمت سیم کارت های الکترونیکی رفته است و سینی سیم کارت را از نسخه های آمریکایی آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو حذف کرده است. این فناوری با اسلات های فیزیکی در هزینه و فضا صرفه جویی می کند و بیشتر از سیم کارت های اپل پشتیبانی می شود. با این حال، اگر قصد دارید از داده های تلفن همراه در یک iPad قدیمی استفاده کنید و قبلاً سیم کارتی تنظیم نکرده اید، ممکن است دردسرساز باشد.