اپل مشکل صفحه کلید پروانه ای را حل کرده است


اپل به زودی می تواند مشکلات صاحبان مک بوک ها را با کیبوردهای بد «پروانه ای» جبران کند. رویترز گزارش می دهد که اپل ۵۰ میلیون دلار برای حل و فصل دعوای دسته جمعی مبنی بر افشای و پنهان کردن طرح های غیرقابل اعتماد صفحه کلید برای مدل های مک بوک، مک بوک ایر و مک بوک پرو که بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ عرضه شده اند، پرداخت کرده است. در صورتی که قاضی قرارداد اصلی را تایید کند. ، اپل به مشتریانی که در کالیفرنیا، فلوریدا، ایلینوی، میشیگان، نیوجرسی، نیویورک و واشنگتن نیاز به تعمیر دارند، پرداخت می کند.

شرکت مجبور نیست تقصیر را به عنوان بخشی از قرارداد بپذیرد. تعمیر صفحه کلید رایگان باید تا چهار سال پس از خرید ارائه شود.

اپل کیبورد پروانه ای را با مک بوک ۱۲ اینچی در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد. قرار بود لپ‌تاپ‌های باریک‌تر را بدون به خطر انداختن پایداری فعال کند، اما این طراحی به سرعت به دلیل حساس بودن به زباله‌ها شهرت پیدا کرد. اگر حتی یک ذره گرد و غبار یا زباله های کوچک زیر آن بلغزد، کلیدها گیر می کنند یا پاسخ خود را از دست می دهند. این شرکت اقداماتی را برای کاهش این مشکل (مانند غشاء) انجام داد و در نهایت به صفحه کلیدهای سنتی‌تر بازگشت، و در اواخر سال ۲۰۱۹ از مک بوک پرو ۱۶ اینچی شروع کرد. اپل اذعان کرد که برخی از آنها با مشکلاتی روبرو هستند و برنامه های تعمیر و نگهداری را آغاز کرد، اما معتقد بود که اکثر مشتریان هیچ مشکلی ندارند.

مانند بسیاری از اقدامات کلاسی، در صورت ضربه خوردن نباید انتظار درآمد بادآورده داشته باشید. وکلای دادگستری گفتند که در صورت تعویض چند صفحه کلید، ۳۹۵ دلار، برای تعویض کامل ۱۲۵ دلار و در صورت تعویض کلاهک ۵۰ دلار دریافت خواهند کرد. وکلا همچنین می توانند تا سقف ۱۵ میلیون دلار از ۵۰ میلیون دلار را به عنوان هزینه های حقوقی بخواهند که می تواند پول در دسترس دارندگان مک بوک را محدود کند. در حالی که اپل قبلاً برای تعمیرات بازپرداخت ارائه کرده است، پرداخت ها کاملاً ضروری نیستند، اما بیشتر نمادین هستند تا عملی.