اپل ممکن است در پاییز امسال مک بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی M2 را عرضه کند.


کمتر از یک سال پس از معرفی مک بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی، اپل در نظر دارد تا پاییز امسال دستگاه ها را به روز کند. مارک گورمن از بلومبرگ در پاسخ به سوال یکی از خواننده ها در آخرین خبرنامه Power On خود (از طریق ۹to5Mac)، می گوید که این شرکت در حال حاضر روی نسخه های ۱۴ و ۱۶ اینچی M2 کار می کند.

به گفته Gurman، طراحی و ویژگی‌های این دو کامپیوتر «احتمالاً بسیار شبیه به هم باقی خواهند ماند» پس از اینکه اپل سال گذشته خط تولید را دوباره طراحی کرد تا شارژ MagSafe، پورت‌های بیشتر و نمایشگرهای بهتر را اضافه کند. تغییر اصلی اضافه شدن نسخه های M2 تراشه های M1 Pro و M1 Max خواهد بود که این شرکت در مدل های فعلی خود ارائه می کند. گورمن در مورد SoC های آینده گفت: «به دنبال تمرکز بیشتر در بخش گرافیک، مانند M2 استاندارد باشید. در MacBook Air 2022، عملکرد گرافیکی آن در هنگام استفاده از یک پردازنده گرافیکی ۱۰ هسته ای حدود ۳۵ درصد سریعتر است.

اگرچه اپل ظاهرا امیدوار است مک بوک پروهای جدید را در پاییز عرضه کند، گورمن خاطرنشان می کند که این شرکت می تواند آنها را تا بهار ۲۰۲۳ به تعویق بیندازد. او گفت. مک های جدید از جمله محصولاتی هستند که اپل قصد دارد سال آینده عرضه کند. در خبرنامه اخیر دیگری، گورمن گفت که این شرکت همچنین در حال کار بر روی هوم پاد جدید و اپل واچ ورزشی شدید است.