اپل ممکن است عرضه iPadOS 16 را تا اکتبر به تعویق بیاندازد


اپل تمایل دارد نرم‌افزارهای اصلی خود را به طور منظم عرضه کند، به‌روزرسانی‌های آیفون و آی‌پد معمولاً پس از رویداد سخت‌افزاری سالانه‌اش در سپتامبر منتشر می‌شوند. با این حال، ممکن است شرایط امسال متفاوت باشد. بلومبرگ گزارش می دهد که اپل ممکن است iPadOS 16 را یک ماه یا بیشتر به تاخیر بیاندازد.

مشکل اصلی یک ابزار چندوظیفه ای به نام Stage Manager است که فقط در iPad های مجهز به M1 در دسترس خواهد بود. این امکان را به کاربران می دهد که اندازه پنجره ها را تغییر داده و آنها را روی هم قرار دهند. با این حال، کسانی که نسخه بتا را امتحان کردند، به طور کلی این ویژگی را باگ پیدا کردند.

Nathan Ingraham از Engadget در پیش نمایش iPadOS 16 خود نوشت: “در شکل ناتمام خود، Stage Manager در اطراف لبه ها کمی خشن است.” وقتی از iPad خود با نمایشگر خارجی استفاده می‌کردم، سیستم از کار افتاد و به ندرت مرا به صفحه اصلی بازگرداند، که آشکارا رشد بهره‌وری را از بین برد.

گزارش‌های قبلی حاکی از آن بود که اپل در حال آماده‌سازی آی‌پدهای جدید برای اواخر امسال است، از جمله یک مدل پایه ارتقا یافته با درگاه USB-C و یک آی‌پد پرو مجهز به M2. تاخیر در iPadOS 16 به این معنی است که به ورود تبلت های جدید نزدیک تر است. همانطور که بلومبرگ اشاره می کند، عقب انداختن iPadOS 16 همچنین به اپل این امکان را می دهد که iOS 16 را اولویت بندی و اصلاح کند.

با توجه به ارزشش، macOS Ventura یک Stage Manager نیز دارد. Devindra Hardware در پیش‌نمایش خود از سیستم‌عامل، این ویژگی را به‌عنوان یکی از ویژگی‌های مهم اضافه کرد.

انتظار می رود اپل macOS Ventura را در ماه اکتبر عرضه کند. از آنجایی که اپل مدت‌هاست تلاش می‌کند از ایده آی‌پد به‌عنوان یک آیفون بزرگ دور شود و آن را به ابزاری همه‌منظوره برای بهره‌وری تبدیل کند، انتشار همزمان iPadOS 16 و macOS Ventura می‌تواند پیام ظریف دیگری را ارسال کند. . این شرکت تبلت های مخصوص به خود را دارد.