اپل پروتکل پوشیدن ماسک را برای مقابله با کووید-۱۹ تسهیل می کند


طبق ایمیل داخلی تیم پاسخگویی به کووید-۱۹ که توسط The Verge مشاهده شده، اپل دیگر از کارمندان شرکت‌ها برای پوشیدن ماسک در بیشتر مکان‌ها ملزم نخواهد بود. در این ایمیل آمده است: «ما در حال نوشتن به‌روزرسانی برای پروتکل‌های فعلی خود هستیم. با توجه به شرایط فعلی استفاده از ماسک در بسیاری از نقاط ضروری نخواهد بود.

این شرکت معتقد است که کارمندان می توانند در صورت تمایل به پوشیدن آنها ادامه دهند. “ما می دانیم که وضعیت شخصی هر کس متفاوت است. اگر احساس راحتی می کنید، راحت به استفاده از ماسک ادامه دهید. همچنین لطفا به تصمیم هر فرد در مورد استفاده یا عدم استفاده از ماسک احترام بگذارید.”

طبق گزارش CDC، علیرغم این واقعیت که تعداد موارد جدید روزانه در ایالات متحده اکنون از ۱۱۴۰۰۰ فراتر رفته است، اپل دستور ماسک را لغو می کند. در نزدیکی مقر اپل در کوپرتینو، سیستم متروی BART سانفرانسیسکو اخیراً به دنبال انتشار سویه BA.5 COVID-19، که می‌تواند ایمنی در برابر عفونت‌ها و واکسن‌های COVID-19 گذشته را مسدود کند، دستور ماسک خود را بازگرداند.

در اوایل سال جاری، اپل اعلام کرد که کارمندان خود را ملزم می کند تا حداقل سه روز در هفته تا ماه می در دفتر کار کنند. با این حال، او بعداً این موضع را ملایم کرد و گفت اگر کارمندان راحت نباشند، می توانند در خانه بمانند.