ایرانمنش «فیلادلفیا» – تئاتر آنلاین را روی صحنه برد


گزارش کردن تئاتر آنلایننمایش «فیلادلفیا» نوشته دیوید آیوز با ترجمه شادی جلیلیان، طراحی و کارگردانی ایمان ایرانمنش از ۲۳ مهرماه ساعت ۲۰:۳۰ در کافه تریا تئاتر شهرزاد به روی صحنه می رود و محمدرضا میرحسینی، کاوه احمدی و منیر صمدانی نیا در آن ایفای نقش می کنند. بازی روی آن.

ایمان ایرانمنش در گفت و گو با هنرآنلاین درباره جذابیت انتخاب این نمایش در فیلادلفیا برای اجرا، گفت: این متن را برای اولین بار حدود دو سال پیش خواندم و به دلایل مختلف مرا جذب کرد. نمایشنامه اگرچه کوتاه است اما مفاهیم مهم فردی و اجتماعی را در فضایی ساده، روان، طنز و طنز به مخاطب منتقل می کند. وقایع نمایش در کافه ای در نیویورک بین دو دوست قدیمی با ویژگی های روانی خاص و دو مرحله متفاوت متافیزیک رخ می دهد.

وی افزود: یکی دیگر از دلایل انتخاب این شغل این بود که به فضاهای نمایشی نامتعارف علاقه دارم و این نمایش هم کافه است و نزدیک و بین مخاطبان اجرا می شود. سعی کردیم کمدی نمایش را پررنگتر کنیم تا مخاطب با تفکر زیر متن دیالوگ های شخصیت ها، مفاهیم تلخ اجتماعی آن را بهتر درک کند.

این مجری و تهیه کننده تلویزیون درباره لوکیشن اجرای «فیلادلفیا» خاطرنشان کرد: نمایش فضای کافه ای دارد و طراحی ها بر این اساس است و چیزی بیشتر اضافه نمی شود. او تنها نوازنده ای است که در حین اجرای برنامه به صورت زنده می نوازد و موسیقی به عنوان یکی از شخصیت های نمایش به حساب می آید و به کمک بازیگران می آید.

وی در خصوص وفاداری خود به نمایشنامه اصلی در اجرا گفت – من کاملاً به نمایشنامه وفادار هستم، اگرچه متن کمی کوتاه است، اما با افزودن قسمت هایی برای به روز رسانی اثر و پوشش مفهوم جامعه امروزی، دراماتیزه شده است.

ایرانمنش تصریح کرد: در کنار بازیگری در نمایش، در تلویزیون و سینما نیز فعالیت دارم. متاسفانه هنر این روزها مظلوم است اما هنر تئاتر مظلومتر است. در این مدت نمایش ها به دلیل ناآرامی های اجتماعی بارها به تعویق افتاد. از یک طرف تماشاگر برنامه را تماشا نمی کند، از طرف دیگر در شرایط اجتماعی فعلی برخی افراد و همکاران به تبلیغات نمایش انتقاد می کنند.

این کارگردان افزود: بازیگران تئاتر زندگی بسیار آبرومندانه ای دارند و با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند. از مخاطبان و حامیان این هنر می خواهم به تئاتر بیایند زیرا این هنرمندان نسبت به شرایط امروز بی تفاوت نیستند. فکر می کنم خیلی خوب است که حرف هایمان را با هنر بگوییم و در «فیلادلفیا» سعی کردیم تا جایی که ممکن است حرف هایمان شنیده شود.

از دیگر عوامل برنامه «فیلادلفیا» می توان به موسیقی: سروش خمت گذار، دستیار کارگردان: لیلا حسن پور، منشی صحنه: یاسمن سامی نسب، تولید تیزر، طراحی پوستر و بروشور: امیرحسین آزندرین ملایری، روابط عمومی: ابوالفضل کشاورز، روابط عمومی: محمد جواد، معاونت رسانه ای برنامه «فیلادلفیا» اشاره کرد. . عبدی و پروژه مشاور: مصطفی رجب زاده.

علاقه مندان می توانند بلیت این نمایش را از سایت تیوال تهیه کنند.

منبع: هنر آنلاین