اینترنت ماهواره ای Starlink برای قایق ها ۵۰۰۰ در ماه هزینه خواهد داشت


تنها چند روز پس از اینکه FCC به وسایل نقلیه اجازه ارائه خدمات اینترنتی داد، Starlink نسخه بی نظیری از غذای خود را برای قایق ها، کشتی ها و قایق ها منتشر کرد. ارائه دهنده اینترنت ماهواره ای می گوید که Starlink Maritime می تواند سرعت دانلود تا ۳۵۰ مگابیت در ثانیه را در دریا ارائه دهد که برای قایق هایی که در ابتدا به اینترنت متصل نیستند بد نیست. اگرچه ارزان نیست: سخت افزار به تنهایی ۱۰۰۰۰ را به مشتریان برمی گرداند که آنها باید پیش پرداخت کنند.

هزینه این سرویس ۵۰۰۰ در ماه است، اگرچه برای RVهایی مانند Starlink، مشتریان می توانند زمانی که از آن استفاده نمی کنند، آن را خاموش کنند. آن‌ها می‌توانند انتخاب کنند که کدام چرخه صورت‌حساب شروع به توقف موقت کند، اما همچنان باید هر ماه که سرویس باز می‌شود، پرداخت کامل را بپردازند. در مقایسه، سخت افزار راه اندازی Starlink مسکونی تنها ۵۹۹ دلار هزینه دارد، در حالی که هزینه خدمات ماهانه ۱۱۰ دلار است.
ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس در توییتر توضیح داد که آنتن های Starlink Maritime با همتایان مسکونی خود متفاوت است. او گفت که آنها “ترمینال های دوگانه و با کارایی بالا” هستند و قدرت برقراری ارتباط با دریاهای ناکارآمد و طوفان های شدید را دارند. پایانه ها همچنین برای مقاومت در برابر “نمک پاشی بی امان” طراحی شده اند. [و] باد شدید [و] طوفان را تحمل کنید. ماسک گفت اسپیس ایکس ماهانه ۱۵۰۰۰۰ دلار برای ارتباط بسیار بد روی کشتی هایش می پردازد.

در صفحه Starlink Maritime نیز اشاره شده است که این سرویس به شما امکان می دهد به دورترین آب جهان متصل شوید، اما شایان ذکر است که محدوده پوشش آن همچنان محدود است. در حال حاضر، تنها در آب های ساحلی ایالات متحده (به استثنای آلاسکا)، اروپا (به استثنای بیشتر نروژ، سوئد و فنلاند)، استرالیا، برزیل، شیلی، استرالیای جنوبی و نیوزلند فعالیت می کند. انتظار می رود Starlink در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ و سال آینده به مکان های بیشتری متصل شود.

اسپیس ایکس مدت‌هاست که قصد دارد وسایل نقلیه سیار را به شبکه استارلینک متصل کند و همچنین از یک کانتینر ناهموار برای قایق‌ها و هواپیماها در سال ۲۰۲۱ رونمایی کرده است. اما همین چند روز پیش بود که کمیسیون ارتباطات فدرال مجوز کلاس جدیدی از پایانه ها را صادر کرد. سرویس اینترنت ماهواره ای “برای پاسخگویی به تقاضاهای رو به رشد کاربرانی که اکنون به اتصال پیاده روی نیاز دارند.”