اینستاگرام در حال آزمایش ابزار اسکن چهره با هوش مصنوعی است که می تواند سن شما را تأیید کند


اینستاگرام در حال آزمایش روش‌های جدیدی برای تأیید سن است، از جمله درخواست از فالوورها برای تضمین سن شما و استفاده از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی سن شما از طریق سلفی‌های ویدیویی. این بخشی از تلاشی است برای اطمینان از اینکه کاربران حداقل ۱۳ سال دارند و “نوجوانان و بزرگسالان در تجربه مناسب برای گروه سنی خود هستند.”

برای سیستم «ضمانت اجتماعی» اینستاگرام از سه فالوور متقابل کاربر می‌خواهد سن خود را تایید کنند. این فالوورها باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند و سه روز فرصت دارند تا به درخواست پاسخ دهند. همچنین کاربران می توانند سن خود را از روی عکس شناسنامه تایید کنند.

بخش هوش مصنوعی از شما می‌خواهد که یک سلفی ویدیویی بگیرید، که اینستاگرام متاکو سپس آن را با شرکتی به نام Yoti به اشتراک می‌گذارد (اطلاعات دیگری را به Yoti ارائه نمی‌دهد، فقط تصویر را ارائه می‌کند). اینستاگرام در یک پست وبلاگی اعلام کرد: فناوری Yoti سن شما را بر اساس ویژگی های صورت شما تخمین می زند و تخمین ها را با ما به اشتراک می گذارد. حذف تصویر با متا و UTI. “این فناوری نمی تواند هویت شما را تشخیص دهد – فقط سن شما.”

با وجود این اطمینان ها، این سیستم قطعا بحث برانگیز خواهد بود. کاربران به طور گسترده به داده های خود در فیس بوک و اینستاگرام بی اعتماد هستند. علاوه بر این، Yoti Age Detection AI خطاهای بالایی بر اساس جنسیت، محدوده سنی و رنگ پوست شما دارد.

ربات توماس، یکی از بنیانگذاران Yotika، سال گذشته به Wired گفت که سیستم Yoti قبلا توسط دولت های بریتانیا و آلمان برای شناسایی سن با استفاده از آموزش عمیق پس از آموزش در “صدها هزار” تصویر استفاده شده بود. با این حال، مانند سایر شبکه های عصبی، مانند یک جعبه سیاه کار می کند، بنابراین شرکت حتی نمی داند از چه ویژگی های صورت استفاده می کند. Yoti یک نسخه نمایشی YouTube (بالا) دارد که در آن آرایش کاربران جوان را اعمال می کند تا سیستم همچنان بتواند سن آنها را به طور دقیق تخمین بزند.

شما می توانید سعی کنید سن خود را حدس بزنید – متوجه شدم که وقتی عینکم را برداشتم، بسیار جوان بودم (چهار ساله)، بنابراین مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی، کمترین دقت (بعلاوه منهای ۳.۹۷ سال) در استفاده از صورت زنان با پوست تیره و دقیق ترین (۲.۳۸ سال) در استفاده از صورت مردان با پوست روشن مشهود است.

اینستاگرام می خواهد از هوش مصنوعی برای درک سن افراد استفاده کند “به عنوان مثال، جلوگیری از دسترسی نوجوانان به دوستیابی فیسبوک، نوجوانان از ارسال پیامک به نوجوانان و نوجوانان از دریافت مطالب تبلیغاتی محدود.” به نظر می‌رسد این تازه آغاز راه باشد، زیرا این شرکت می‌گوید که می‌خواهد استفاده از آن را «به طور گسترده در فناوری‌های خود» گسترش دهد.