اینستاگرام در حال رفع یک باگ صوتی است که هنگام آپلود قطار توسط کاربران ظاهر می شد


به گفته The Verge، متا این موضوع را تکذیب می‌کند که عمداً ویدیوهای دانلود شده Reels را بی‌صدا کرده است تا از آپلود کاربران در TikTok جلوگیری کند. سخنگوی شرکت این حادثه را به یک “اشکال صوتی” نسبت داد و گفت که در حال رفع شدن است. این رسانه در اوایل این هفته گزارش داد که کاربرانی که می‌خواهند قرقره‌های خود را به برنامه دیگری (سرفه، سرفه TikTok) ارسال کنند، باید ابتدا ویدیو را منتشر کنند – در غیر این صورت خطر از دست دادن صدا وجود دارد. قبل از این توسعه، کاربران اینستاگرام می‌توانستند با استفاده از ابزار Reels فیلم‌برداری و ویرایش کنند و آن‌ها را در جای دیگری دانلود و منتشر کنند.

اگرچه متا امیدوار است Reels را به عنوان آینده اینستاگرام و فیس بوک معرفی کند، اما به دنبال این است که تاج را از برنامه ویدیویی TikTok بگیرد. سازندگان و برندها اغلب حلقه‌هایی را به حساب‌های TikTok خود ارسال می‌کنند (یا برعکس)، به این معنی که اینستاگرام و فیس‌بوک دیگر مقصدهای انحصاری برای آن محتوا نیستند. TikTok به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی ویدیوهای ایجاد شده در این پلتفرم را در حلقه‌های فیس‌بوک و اینستاگرام پست کنند، اما انجام معکوس آن در پلتفرم‌های متا نیاز به دانلود ویدیو در ابتدا دارد. Reels و TikTok ابزارهای ویرایش متفاوتی دارند، بنابراین به راحتی می توان فهمید که چرا یک کاربر ممکن است بخواهد در یک پلتفرم خاص و پست متقابل ویرایش کند – نه صرفه جویی در زمان.

یکی از سخنگویان متا در ایمیلی به Engazette گفت که متا در حال تلاش برای رفع نقص صوتی قرقره‌ها از بعدازظهر جمعه است. به نظر می رسد این مشکل فقط کاربران آیفون را تحت تاثیر قرار می دهد. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: به دلیل وجود یک اشکال، ویژگی دانلود Reels آنطور که در نظر گرفته شده برای کاربران iOS کار نمی‌کند، و در برخی موارد، دانلودها صدا ندارند – ما در تلاش هستیم تا در اسرع وقت این مشکل را برطرف کنیم. این