بابی کوتیک، مدیر عامل Blizzard Activation، صندلی هیئت مدیره را حفظ می کند


بابی کوتیک می‌توانست جایگاه خود را در هیئت مدیره اکتیویژن بلیزارد حفظ کند، علی‌رغم تردیدها در مورد نقش ادعایی‌اش در ایجاد یک فرهنگ سمی در محل کار. در نشست سالانه توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی از سهامداران، سرمایه‌گذاران به چندین پیشنهاد و همچنین افرادی که در سال آینده در هیئت مدیره شرکت خواهند بود رای دادند. در مجموع ۵۳۳,۷۰۳,۵۸۰ سهامدار به ابقای کوتیک در هیئت مدیره رای مثبت دادند در حالی که ۶۲,۵۹۷,۱۹۹ سهامدار رای منفی دادند. همانطور که GameInformer اشاره کرد، این بدان معنی است که او می تواند تا جلسه بعدی در سال ۲۰۲۳ صندلی خود را حفظ کند.

پس از گزارش وال استریت ژورنال مبنی بر اینکه مدیر عامل شرکت از بدترین سوء استفاده و آزار و اذیت کارمندان شرکت آگاه بوده، کارکنان اکتیویژن بلیزارد سال گذشته کار خود را ترک کردند و خواستار استعفای کوتیک شدند. اگر به خاطر داشته باشید، اداره اشتغال و مسکن منصفانه کالیفرنیا در ژوئیه ۲۰۲۱ علیه ناشر به دلیل ترویج فرهنگ “فرت بوی” شکایتی را تنظیم کرد. آژانس مستقر در کالیفرنیا دو سال روی شرکت تحقیق کرد و متوجه شد که زنان شاغل در اکتیویژن بلیزارد کمتر از همتایان مرد خود دستمزد دریافت می‌کنند و دائما مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌گیرند.

اخیراً، سیستم بازنشستگی کارکنان شهر نیویورک از کوتیک شکایت کرد و اعلام کرد که مایکروسافت به دلیل “مسئولیت شخصی در محل کار بد Activation” قادر به مذاکره در مورد فروش معلق شرکت نیست. سیستم بازنشستگی نیویورک نماینده پلیس، معلمان و آتش نشانان شهر است و متعلق به Activision Blizzard است. در ماه آوریل، این شرکت یک مدیر ارشد جدید را برای تنوع، عدالت و شمول انتخاب کرد تا به شرکت کمک کند تا محل کار فراگیرتری ایجاد کند. در پاسخ، این گروه کمیته ای را برای محافظت از خواسته های کوتیک و رئیس جدید تنوع در برابر تبعیض تشکیل داد.

در حالی که اکثر سهامداران انتخاب کرده اند که کوتیک را در هیئت مدیره نگه دارند، آنها همچنین طرحی را برای انتشار گزارش عمومی سالانه در مورد نحوه رسیدگی به هرگونه آزار جنسی و اختلافات جنسیتی توسط Activation تصویب کرده اند. در این گزارش همچنین باید اشاره شود که چگونه شرکت می تواند از این حوادث جلوگیری کند و اقداماتی را برای کاهش زمان لازم برای رفع آنها انجام دهد.