بازار سرمایه تحت تاثیر روند نزولی بازار سرمایه


در هفته اخیر با توجه به روند نزولی بازار سرمایه، قیمت سهام دیوان کاهش یافته و قیمت اولیه این سهام به ۱۰ میلیون تومان رسیده است. کمترین قیمت در سال جاری

به نقل از ایسنا، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرآنلاین، بر اساس قیمت اولیه ۴۹۲ هزار تومان، قیمت واقعی سهام دو سال است که حدود ۱۰۲ میلیون تومان بوده است. این رقم در سایه وضعیت عمومی بازار قرار دارد و بر این اساس اکنون به حدود ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

در این راستا ارزش واقعی سهام عدالت که در ۲۰ مهرماه سال گذشته ۴۹۲ هزار تومان قیمت اولیه داشت بیش از ۱۲۵ میلیون تومان بود در حالی که در ۷ آبان ماه حدود ۱۱۵ میلیون تومان بود. . اما افت بازار سهام باعث کاهش ارزش این سهام نیز شده است. به این ترتیب در ۹ بهمن ماه قیمت اولیه سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومان و ارزش واقعی یک کرور و ۳۵۱ هزار تومان بود.

اما امسال قیمت اولیه ۴۹۲ هزار تومان در نهم بیسخ ارزش واقعی این سهام ۱۱۵ میلیون تومان بود که با افزایش بازار به حدود ۱۲۲ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان رسید. ماه آوریل قیمت سهام عدالت تا ۲۸ اردیبهشت ماه به طور مستمر در حال افزایش بوده و به ۱۲۰ میلیون و ۷۶۳ هزار تومان رسیده است. اما باز هم روز نوسانات بازار بر قیمت سهام نیز تاثیر گذاشته و در ۲۰ خرداد ماه قیمت اولیه سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومان، ارزش واقعی سهام عدالت ۱۲۵ میلیون و ۸۰ هزار تومان و در ۱۳ خرداد ماه بود. حدود ۴۸ میلیون روپیه بود. ۱۲ لک ۴۸۹ هزار تومان.

بر این اساس در شهریور ماه چراغ قرمز بورس سهام را تحت الشعاع قرار داد و قیمت اولیه سهام عدالت در شهریور ۴۹۲ هزار تومان و ارزش واقعی سهام عدالت ۱۰ میلیون و ۴۶۳ هزار تومان بود. این سهم در ابتدای مهرماه ۱۰ میلیون و ۴۸۴ هزار تومان ارزش گذاری شده بود و بر اساس آخرین اطلاعات ارزش آن به ۱۰ میلیون و ۱۹۵ هزار تومان کاهش یافته است.

البته همه این مسائل زمانی به وجود می آید که امکان فروش این سهام به مشمولان وجود نداشته باشد و این افراد همچنان باید منتظر تصمیم مسئولان برای تعیین تکلیف سهام عدالت باشند. پس از افت تاریخی بورس، این ممنوعیت فروش از اواسط سال ۱۳۹۸ با وجود تعهدات فراوان دولت های قبلی و فعلی برای توزیع سهام ادامه یافته است.

بر اساس این گزارش، این سهامدارانی که پس از انتشار سهام عدالت، روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، می توانند با مراجعه به سامانه www.samanese.ir، ارزش واقعی سهام و مشخصات دارایی خود را مشاهده کنند.