بازدید مدیر عامل بیمه کوثر از نمایشگاه صنعت مالی


شرکت بیمه کوثر برای افزایش فعالیت در بخش سرمایه گذاری و بیمه با توجه به ترکیب فروش خود در نمایشگاه های ویژه حضور فعال دارد.

به گزارش پایگاه خبرآنلاین؛ ابوالفضل عقدادی در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) در گفتگو با خبرنگار دنیای اختاز، گفت: بیمه کوثر برای ارتباط بیشتر با انواع تجار در نمایشگاهی ویژه شرکت می کند. البته مشتریان مختلف. اما طبیعتا از آنجایی که امکان حضور در تمامی این رویدادها وجود ندارد، برنامه ما این است که با توجه به سبد شرکت در این حوزه عمل کنیم. طبیعتاً هر چه در هر زمینه ای فروش بیشتری داشته باشیم به این معنی است که هم مشتریان اعتماد بیشتری پیدا کرده اند و هم توانسته ایم آنها را جذب کنیم و هم تجربه و مهارت همکاران ما در آن زمینه افزایش یافته است بنابراین برای ما امکان پذیر است. برای نفوذ به یک بازار و جذب سبدهای جدید به آن بازار.

وی از حضور بیمه کوثر از ابتدای سال جاری در نمایشگاه های نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی و صنایع حمل و نقل و ریلی که محورهای فعالیت سهامداران است، خبر داد. و شرکت های بیمه بزرگ، فرصت بی نظیری را برای تعامل بین طرفین فراهم می کند. در چنین شرایطی می‌توانیم علاوه بر آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید، محصولات و خدمات جدید خود را در بخش بیمه معرفی کنیم تا هم مشتریان فعلی تشویق شوند از این خدمات بهره‌مند شوند و هم سایر مشتریان بزرگ بتوانند این خدمات را با هم مقایسه کنند. خدمات و محصولات ارائه شده توسط دیگران. آنها پیشنهاد دریافت می کنند.

آقادی افزود: در این نمایشگاه ها صدای مشتریان را از نزدیک می شنویم و نقدهای منصفانه آنها را می شنویم تا بتوانیم بهتر به آنها پاسخ دهیم. از طرفی این سخنان دیدگاه و انتظارات مشتری را به خوبی به ما منعکس می کند و بهترین راهنما برای بهبود خدمات و رفع مشکلات است که باعث افزایش احترام به مشتری و رضایت او می شود.

مدیرعامل بیمه کوثر به عدم حضور چشمگیر مشتریان خرد در نمایشگاه صنعت مالی اشاره کرد و یادآور شد: این فرصت خوبی برای هماهنگی بین ارکان مختلف صنعت مالی کشور است. در میان بخش‌های مختلف صنعت بیمه، از نهادهای نظارتی گرفته تا شرکت‌های بیمه، شبکه‌های فروش، ارزیاب زیان و کارگزاران، این چند روز می‌توانند بیشتر با یکدیگر آشنا شوند و به هماهنگی بین بخشی کمک کنند. البته هر یک از شرکت کنندگان با ارائه بهترین محصولات و آخرین دستاوردها به بازدیدکنندگان، توانایی های خود را معرفی کرده و فرصت جذب بازارهای جدید را ارائه می دهند و در سطح بالایی نشان می دهند که صنعت بیمه دارای چه پوشش ها و قابلیت های متنوع و جذابی است. این امر مشتریان را از خطرات مختلف محافظت می کند.

وی در خصوص نگرش مردم به بازار مالی گفت: با توجه به شرایط ناپایدار بازار سرمایه، رغبت مردم به بازار پر ریسک در سال گذشته کاهش یافته است. در این شرایط نقش بیمه بیشتر مشخص شده است. بیمه گذاران با اطلاع رسانی، آگاهی و فرهنگ سازی مناسب می توانند وجوه اندک و پراکنده را از سطح جامعه به سمت بیمه های عمر سرمایه گذاری هدایت کنند و با ارائه خدمات بیمه ای و مالی مناسب به افزایش رضایت عمومی نسبت به صنعت بیمه و در عین حال به تقویت بیمه کمک کنند. صنعت. صنعت کارآمد بودن

آقادی تعامل بین نهادهای دولتی و صنعت بیمه با بخش خصوصی را عامل توسعه بیمه و افزایش ضریب نفوذ می‌داند، هیچ بخشی از بازار مالی با یکدیگر رقابت نمی‌کند. در واقع هر سه بخش بورس، بانک و بیمه با کسب تخصص در کار مربوطه می توانند با تعامل و همکاری نزدیک به یکدیگر کمک کنند. به عنوان مثال در صنعت بیمه از خدمات بانکی به وفور استفاده می کنیم و در بخش سرمایه گذاری با استفاده از بورس و کارشناسان آن منافع ذینفعان را تامین می کنیم. اما به نظر می رسد بیمه و نقشی که در ثبات اقتصاد ایفا می کند به خوبی توضیح داده نشده و مورد غفلت قرار گرفته است.

وی افزود: به عنوان مثال بسیاری از شرکت ها و سازمان های بزرگ کشور در نظر دارند در طول مدت خدمت کارکنان، وجوهی را از حقوق کارکنان کسر و سرمایه گذاری کنند و در صورت بازنشستگی کارکنان، این وجوه را به عنوان سرمایه قابل توجه برگردانند. اما سوال اینجاست که اگر چنین امکانی وجود دارد چرا در نظر نمی گیریم که مبلغ ناچیزی از آن وجوه را برای این عزیزانی که در صورت بروز حادثه ناخواسته با مشکلات جدی مواجه نشوند، صرف کنیم؟ یا حتی در بخش اموال و مسئولیت، ما می بینیم و می شنویم که پوشش های بیمه ای ناکافی یا ناقص به درستی پرداخت نمی شوند در صورت وقوع خطر. بدیهی است که در اینجا هر دو طرف ضرر می کنند، هم بیمه گر و هم بیمه گذار. بنابراین فکر می کنم نمایشگاه بورس، بانک و بیمه فرصت مناسبی برای مشتریان بزرگ است تا با مطالبه گری از شرکت های بیمه، سطح و دامنه پوشش بیمه ای خود را افزایش دهند و اطلاعات و دانش بیمه ای خود را افزایش دهند.