«بازگشت به سایلنت هیل» فرنچایز ترسناک کونامی را به سینماها بازمی گرداند


بازسازی Silent Hill 2 کونامی برای رایانه های شخصی و پلی استیشن ۵ تنها بازسازی کلاسیک سال ۲۰۰۱ در افق نیست: این شرکت اخیراً اعلام کرد که این داستان در یک فیلم بلند جدید نیز اقتباس شده است. بازگشت به سایلنت هیل ظاهرا دنباله ای بر اقتباس اصلی سال ۲۰۰۶ خواهد بود و توسط همان کارگردان، کریستوف گانز، کارگردانی خواهد شد.

به نظر می رسد این پروژه هنوز در حال توسعه است. هیچ تیزر تریلر وجود ندارد، فقط تعداد انگشت شماری از تصاویر داستانی و قطعاتی از هنر مفهومی وجود دارد. گانز بیشتر زمان اعلام را صرف صحبت در مورد داستان بازیگری خود کرد. او در جریان پخش زنده سایلنت هیل کونامی گفت: «ما تصمیم گرفتیم به این داستان‌های بزرگ بازگردیم. این فیلم داستان مرد جوانی را روایت می‌کند که به سایلنت هیل بازمی‌گردد، جایی که عشق بزرگی را ملاقات کرده است – و چیزی که می‌یابد یک کابوس مطلق است.

ویکتور هادیدا که در سال ۲۰۰۶ نیز روی فیلم کار کرده است، برای تولید بازگشته است و می‌گوید در حالی که پروژه قصد دارد به این فرنچایز تغییری مدرن بدهد، وفادار ماندن به روح بازی اصلی تمرکز اصلی است. به نظر می رسد گانس موافق است و بازی های اصلی Silent Hill را «دستاوردهای هنری بزرگ» می نامد.

شنیدن صحبت های کریستف گانز در مورد این پروژه واقعاً جالب است، زیرا کارگردان چالش منحصر به فرد ترجمه داستان همه جانبه ای را که یک بازی ویدیویی می تواند ارائه دهد را به یک تجربه کوتاه ۹۰ تا ۱۰۰ دقیقه ای در نظر می گیرد. با این حال، برای مدتی نخواهیم دید که او چقدر خوب آن را مدیریت می کند. بازگشت به سایلنت هیل هنوز تاریخ انتشار ندارد.