بازی های دوران PMS بیایید تمرین کنیم


ورزش یک راه مهم برای حفظ قدرت ، کنترل وزن و کاهش خطر بیماری های جدی مانند دیابت است. اگر شما یک زن هستید و با علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) دست و پنجه نرم می کنید ، ورزش فیزیکی می تواند تأثیر بیشتری بر شما بگذارد. اگر مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی (PMS) هستید ، هر ماه در طول روز قبل از پریود علائم دارید و این علائم آنقدر بد هستند که می توانند زندگی عادی شما را تحت تأثیر قرار دهند. ممکن است تغییرات احساسی مانند ناراحتی در خلق و خو ، خواب یا تمرکز را تجربه کنید. و حتی ممکن است تغییرات بدن را تجربه کنید – خستگی ، تورم یا اشتها.

با این حال ، شما می توانید این علائم را کنترل کنید. تکنیک های مختلف برای افراد مختلف مفید است ، اما برای اکثر زنان ، ورزش می تواند بسیار مفید باشد.

pms

چه تمریناتی به این دوره کمک می کند؟

تحقیقات نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند به بهبود علائم PMS مانند افسردگی و خستگی کمک کند. یک مطالعه نشان داد زنانی که 60 دقیقه جلسات فعالیت بدنی را سه بار در هفته به مدت هشت هفته انجام می دادند ، از نظر جسمی ، ذهنی و احساسی به طور قابل توجهی بهتر بودند.

هر چیزی که ضربان قلب شما را افزایش می دهد ورزش هوازی است. پیاده روی سریع ، دویدن ، دوچرخه سواری و شنا گزینه های فوق العاده ای هستند. ورزش با افزودن مواد شیمیایی مهم مغز به نام اندورفین به تقویت روحیه شما کمک می کند. افزودن اندورفین همچنین می تواند به کاهش درد ناشی از PMS کمک کند.

چند روز اول قاعدگی می تواند حتی بدتر باشد ، به ویژه اگر در این مدت خون زیادی داشته باشید. به همین دلیل تمرکز بر حرکت نرم و ورزش باید در لیست فعالیت های شما باشد.

راه رفتن سبک تر Au کاردیو سبک

تمرینات قلبی عروقی یا هوازی خود را با حداقل قدرت حفظ کنید. ورزش هوازی ، کاردیوی سبک ، پیاده روی یا پیاده روی های کوتاه را در نظر بگیرید. خوب است بدانید که ریه های شما بعدا در دوران قاعدگی به خوبی کار می کنند ، بنابراین برای تکمیل پریود این نوع تمرین را در نظر بگیرید.

آموزش قدرت

در نظر گرفتن پتانسیل افزایش قدرت در این دوره ، و همچنین تمرینات با قدرت کم و فعالیت های اصلی قدرت ، بحث خوبی است. در واقع زمان مناسبی برای انجام جلسات طولانی تر است که شامل ترکیبی از قدرت کامل و عملکرد قلب است.

یوگا و پیلاتس

دو یا سه روز قبل از قاعدگی زمان مناسبی برای انجام فعالیت هایی مانند یوگا است که می تواند به آرامش بدن و کاهش علائم مانند گرفتگی عضلات ، حساسیت به سینه و خستگی و درد ماهیچه ها کمک کند. بسیاری از زنانی که در برنامه 12 هفته ای یوگا شرکت می کنند ، دردهای قاعدگی ، گرفتگی و تورم کمتری را تجربه می کنند. آنها همچنین قوی تر و معنوی تر بودند. مطالعه دیگری نشان داد که حرکات یوگا – “کبرا” ، “گربه” و “ماهی” – به کاهش درد شکم کمک می کند.

اگر از پریود خود احساس نگرانی نمی کنید ، به طور منظم به ورزش خود ادامه دهید. فقط مراقبت های لازم را انجام دهید. اگر متوجه شدید که بدن شما به طور عادی کار نمی کند ، آرام باشید و سطح انرژی خود را کاهش دهید.

در دوران قاعدگی چه تمریناتی نباید انجام شود؟

همانطور که برخی فعالیتها برای دوره قاعدگی شما مفید هستند ، تمریناتی نیز وجود دارند که ممکن است بخواهید از آنها اجتناب کنید. همانطور که گفته شد ، اکثر زنان می توانند ورزش منظم خود را تنها با تعدیلات جزئی ادامه دهند.

به طور کلی ، شما باید استرس و سطح ورزش را در این مدت کاهش دهید. این به معنای قطع تحصیل نیست. برعکس ، این به معنای کاهش اندک عمل است.

اگر احساس خستگی معمولی می کنید ، ممکن است بخواهید تمرینات قلبی عروقی یا استقامت را کاهش دهید. در حال حاضر ، بسیاری از زنان افزایش تحمل استرس را گزارش می کنند ، بنابراین ورزش هایی که مشکل هستند در این زمان بسیار دشوار است.

در واقع ، هر تمرینی ، آن را منتقل نکنید. تحقیقات نشان می دهد که ماهیچه های شما می توانند در دوران قاعدگی متفاوت حرکت کرده و خطر آسیب را افزایش دهند. در این مدت تمرینات سبک را کنار نگذارید و برعکس عمل کنید. اما از تمرینات سخت خودداری کنید.

جی! چه زمانی باید ورزش کنم؟

برای اینکه ببینید آیا ورزش می تواند کمک کننده باشد ، باید آن را به بخشی منظم از زندگی خود تبدیل کنید. فقط در روزهایی که بدترین علائم PMS را دارید ، ورزش نکنید. برای مشاهده نتایج ، چند روز در هفته برنامه ریزی کنید ، تقریباً 30 دقیقه در روز. نوشیدن مقدار زیادی آب را فراموش نکنید!

برای خواندن سایر نسخه های ما می توانید اینجا را کلیک کنید.

منابع

https://www.webmd.com/women/pms/does-exercise-help

https://www.healthline.com/health/exercise-during-period

https://www.bodyform.co.uk/myths-and-facts/living-with-periods/exercising-during-period/

دیدگاهتان را بنویسید